Pahalılığa İsyan, Kimyasallara Veda! Ev Yapımı Doğal, Ekonomik Deodorant ile Ter Kokusuna Son!

Koltuk altı terinin keskin ve rahatsız edici kokusunu hiçbir deodorant kolay kolay baskılayamıyor. Bir-iki saat etkisi altına alsa da, üçüncü saat her deodorantta olan uçucu özellik nedeniyle ter kokusu kendini yine hissettiriyor. Kalıcı çözüm için evde yapacağınız ekonomik ve doğal bir karışımla ne ter kokusu kalacak, ne de koltuk altınız terleyecek! Bunun için herkesin kolayca yapabileceği 2 malzemeli deodorant tarifi..Evde kendi koltukaltı deodorantınızı yaparak, ter kokusunu doğal ve ekonomik bir şekilde engelleyebilirsiniz. Hayat pahalılığına karşı pratik bir çözüm sunan bu özgün tarif, basit iki malzeme ile evde deodorant yapımını mümkün kılıyor.
Ter Kokusu Tarihe Karışıyor! Evde 2 Malzemeli Deodorant
Bunun için gerekli malzemeler ise her evde bulunan hindistancevizi yağı ve karbonat.. Karbonat, cildin pH dengesini düzenlerken, cilt yenilemesine yardımcı olur. Hindistancevizi yağı ise cilt lekelerini giderirken anti bakteriyel bir nemlendirici olarak görev yapar. Peki bu iki mucizevi ürünün karışımı neye etki ediyor? İnanamayacaksınız ama bir daha vazgeçemeyeceğiniz bu karışımla ter kokusunu kalıcı olarak hayatınızdan çıkaracaksınız. Etkisi diğer deodorantlar ya da koltuk altı roll-onları gibi birkaç saat değil, gün boyu sürüyor. En önemlisi ise terlemenizi engelliyor ve koltuk altınız gün boyu kup kuru kalıyor. Denemeden sakın karar vermeyin.. Yapılışı ise çok kolay!
Ter Kokusunu Tarihe Gömen Tarif!
Bir kaba karbonatınızı dökün. Yaz mevsiminde iseniz hindistancevizi yağı sıvı olabilir, değilse katı haliyle karbonatın üzerine bir miktar tatlı kaşığıyla koyup, aynı kaşıkla iki malzemeyi homojenleşene kadar ezerek karıştırın. Hindistancevizi yağı katıysa karıştırdıkça eriyecek ve sıvı hale gelecektir. Gelmiyorsa, sıcak bir yerde (mikrodalga) 30 saniye kadar ısıtın. Bunun nedeni ise; iki maddenin iyice karışıp homojenleşmesini sağlamak. Varsa elinizde boş bir roll-on, sıvı karışımı içine dökün. Ya da küçük bir şişe de olur. Çünkü sıvı karışım durdukça katılaşacaktır.
Hindistancevizi Yağı ve Karbonatın Mucizevi Karışımı
Bir kaba koyduğunuz karışımdan sokağa çıkarken, çay kaşığı ucuyla ya da yarım çay kaşığından az olmak suretiyle alıp koltuk altınıza sürün ve elinizle iyice yedirin. Katı olan karışım vücudunuzun ısısıyla eriyecek ve daha rahat sürülecektir.
Bu karışımla hayatınızda ne ter olacak ne de ter kokusu! Bu basit tarif, bütçenizi korurken kişisel bakımınıza da katkı sağlayacak etkili alternatif bir üründür.