Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İçin Sözleşmeli Personel Alınacak

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi çerçevesinde Sözleşmeli Personel alımı için duyuru yayınladı. İlan kapsamında yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın genel şartlara uygun adaylar arasından, KPSS puanı esas alınarak sıralama yapılacaktır.
Başvurular 5 Şubat 2024 – 19 Şubat 2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuruların eksiksiz ve hatasız yapılması, istenilen belgelerin belirlenen süre içinde sisteme yüklenmesi adayların sorumluluğundadır. Yapılan sıralamada adayların KPSS puanlarının eşit olması halinde mezuniyet notu yüksek olana, bunların da eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olana öncelik verilecektir. Yerleştirmeye hak kazanan adaylar için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır. İlanın herhangi bir aşamasında iptal veya değişiklik hakkı Üniversite’ye aittir. Detaylı bilgiler www.erdogan.edu.tr adresinden ve Kariyer Kapısı Platformu’ndan ulaşılabilir.
GENEL ŞARTLAR1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak.2- 2022 yılı KPSS (B) grubu lisans öğrenimi düzeyinde KPSSP3; ön lisans öğrenimi düzeyinde KPSSP93; ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenimi düzeyinde KPSSP94 puan türünden sınava girmiş olmak.3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.4- 657 sayılı Kanun’un 4/B maddesine eklenen “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” şartını sağlıyor olmak.5- “7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” ile “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yapılmasına Dair Yönetmelik” uyarınca yaptırılacak “güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması” ya da “arşiv araştırması” sonucu olumlu olmak.
Pozisyon ve İstenilen Belgeler İçin Detaylar Aşağıdaki Linktedir.
AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN