Scout Ekibi Harıl Harıl… Trabzonspor’un İlk Transferleri Belli Olmak Üzere!

Ara transfer döneminde takıma uygun maliyetli oyuncuları takviye etmek isteyen Trabzonspor çalışmalarını sürdürüyor.
Birçok ülkede scout ağları kuran bordo mavililer St Truiden forması giyen 24 yaşındaki Daiki Hashioka ve Silkeborg forması giyen 23 yaşındaki Oliver Sonne’yi gündemine aldı.
Trabzonspor Sağ Bek Transferleri İçin Temaslara Başladı Abdullah Avcı’nın talimatları doğrultusunda oyuncuları inceleyen Trabzonspor’un önceliği Silkeborg forması giyen Oliver Sonne. 
Zira 2026’ya kadar kulübüyle sözleşmesi bulunan genç oyuncunun değeri 1,20 milyon Euro. Geleceğe yönelik adımlar atmak isteyen bordo mavili yönetim Sonne için birkaç milyon Euro’yu gözden çıkmış vaziyette.
Bu sezon 21 maça çıkan Sonne 2 gol ve 3 asist katkısının yanında takımında 1845 dakika süre aldı.
Japon Oyuncu Trabzonspor’un Alternatifi DurumundaTrabzonspor’un Sonne’nin ardından radarına aldığı bir diğer isim ise St Truiden forması giyen 24 yaşındaki Daiki Hashioka oldu.
Yine genç bir isim olan Japon oyuncu Abdullah Avcı’nın onayından geçmiş durumda. Sağ bek mevkiine ikinci alternatif olarak düşünülen Hashioka bu sezon St Truiden formasıyla 18 maça çıktı. Söz konusu karşılaşmalarda 1534 dakika süre alan futbolcu takımı adına 2 gol bir asist kaydetti.