Şehitlerimizin kimlikleri ve memleketleri belli olmaya başladı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 12 Ocak 2024 tarihinde Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan 4 askerimizin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit sayısının 9 olduğunu duyurdu. Bölgede devam eden operasyonlarda ise etkisiz hale getirilen terörist sayısı 15’e yükseldi.
Pençe Kilit bölgesinde teröristlerce düzenlenen taciz ve sızma girişimi neticesinde şehit olan 9 askerimizin kimlikleri belli oldu.  
Şehit Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir
Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesi Şerefoğlu mahallesindeki baba ocağına acı  haber ulaştı. Şehit Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in baba ocağına acı haberi askeri yetkililer verdi. Şehidin bekar olduğu öğrenildi.
Şehit Piyade Sözleşmeli Er Emrullah Gülmez
Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi Hacıkodal mahallesindeki Şehit Piyade Sözleşmeli Er Emrullah Gülmez’in baba ocağına düştü. Bekar olduğu öğrenilen şehit Gülmez’in evi bayraklarla donatıldı.
Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur
Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur’un (23) acı haberi, Niğde’deki baba ocağına ulaştı. Şehidin baba evine Türk bayrakları asılırken, yakınları ve komşuları da taziye için eve akın etti. Bekar ve 4 kardeşin en büyüğü olduğu öğrenilen
Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın
Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın’ın şehit olması sonrası Adıyaman İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hikmet Uz, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Hacı Erdengi ve askeri erkanlar şehidin Adıyaman Merkez Bahçelievler Mahallesi 903 Sokak içerisindeki baba ocağına gelerek burada şehidin ailesine acı haberi verdi. Fenalaşan aileye sağlık ekiplerince müdahalelerde bulunuldu. Emine Sayın ve Hacı Ali Sayın çiftinin 6 çocuğundan biri olan ve 27 yaşında olan Şehit Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın’ın bekar olduğu ve ağabeyi Murat Sayın’ın da astsubay olarak görev yaptığı öğrenildi.
Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün
Çatışmada şehit olan 28 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün’ün şehadet haberi Gaziantep’teki ailesine ulaştırıldı. Şehit haberinin verilmesiyle birlikte ailenin yaşadığı binaya Türk bayrağı asıldı. Hakan Gün’ün bekar olduğu öğrenildi.
 Piyade Üsteğmen Gökhan Delen
Piyade Üsteğmen Gökhan Delen (31), şehit oldu. Üsteğmen Delen’in, memleketi Aksaray’ın Ereğli Kapı Mahallesi’nde oturan babası Bayram Delen’e acı haber, askeri yetkililer tarafından verildi. 2’si kız 4 kardeş olan Şehit Delen’in bekar olduğu öğrenildi. Acı haberin ardından baba evine Türk bayrağı asıldı.