SGK ve Bağ-Kur Emeklilerine Müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılan zam oranının ocak ayı itibarıyla yüzde 49,25’e çıkarıldığını duyurarak emeklilere sevindirici bir haber verdi.
TRT Haber’deki açıklamasında Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yönelik zam oranının artırıldığını hatırlattı. Bu kapsamda belirlenen yüzde 42,5’lik maaş artışının yüzde 49,25’e çıkarıldığını açıklaDI.
3 Ocak’ta Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan yüzde 64,77’lik enflasyon rakamının ardından memur ve emeklilerin maaş artış oranının netleştiğine dikkat çeken Bakan Işıkhan, bu çerçevede memur emeklilerine uygulanan yüzde 49,25’lik artışın, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de aynı oranda yansıtıldığını belirtti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Emekliler Yılı” ifadesini destekleyen müjde!Kamuoyunda işçi ve Bağkur emeklilerinin beklentileri doğrultusunda yapılan çalışmalar sonucunda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz koordinasyonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Hazine ve Maliye bakanlıklarının ortak çalışmalarıyla asgari ücret zammının, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de yansıtıldığını vurgulayan Bakan Işıkhan, emeklilere yapılan bu artışın 2024’ü “emekliler yılı” ilan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını desteklediğini belirtti.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarının Ocak 2024 itibarıyla 6 aylık artış oranını %49,25’e yükseltiyoruz. Böylece bu yıl tüm emeklilerimizin aynı oranda artış almasını sağlıyoruz. Hayırlı olsun…” ifadelerini kullandı.