Silahlı Saldırıya Uğrayan Karadenizli İşadamı Hakan Cengiz Kimdir? Cengiz’e Kim ve Neden Saldırdı?

Karadenizli ünlü işadamı Hakan Cengiz ile eşi Zehra Cengiz‘in aracına TEM Mahmutbey mevkiinde silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda Cengiz’in aile şoförü yaralandı.İstanbul’da öğle saatlerinde TEM Mahmutbey mevkiinde iddiaya göre aslen Rizeli olan iş adamı Hakan Cengiz ve Eşi Zehra Cengiz şoförlerinin kullandığı 34 CRS 782 plakalı araçla seyir halindeyken yanlarına motosikletli iki kişi yanaştı. Saldırganlar araca 4 el ateş ettikten sonra trafikte hızla uzaklaştı.
2 Kişiden Biri Motosikleti Kullandı, Diğeri Ateş AçtıSaldırıda şoför Muhammed Yaşar başından yaralandı. Kontrolden çıkan araç, önünde seyir halinde olan araçlara çarparak durabildi. Saldırıda Cengiz çifti yara almadı.
Olayı gören diğer sürücüler durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Saldırıda Cengiz’in aile şoförü yaralandı.
Aile Şoförü YaralandıOlay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahalesini yaptıkları yaralı Muhammed Yaşar’ı yakında bulunan bir özel hastaneye kaldırdı. Polis ekipleri ise çevrede geniş güvenlik önlemi alarak incelemelerde bulundu.
Olay yerinde bulunan KGYS kameralarını da inceleyen ekipler kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.
Hakan Cengiz Kimdir?Hakan Cengiz 1979’da Artvin’de dünyaya geldi. Rize’de okudu ve Trabzon Karadeniz Üniversitesi’nde İktisat okudu. Mezun olduğu yıl Majör A.Ş’de Müdür Yardımcısı olarak işe başlamıştır. Ardından 2008 yılında Royal Gayrimenkul YatırımlarI A.Ş’de Genel Müdür olmuştur.  
Körfez fonunda yönetici olarak çalıştıktan sonra 2011’de Türkiye’ye döndü. Kendi şirketinin başında gayrimenkul fonu işine girdi. Spora düşkün biri olan Hakan Cengiz, profesyonel voleybol oynadı ve birçok spor kulübüne destek verdi. Güngörenli olan Hakan Cengiz, evli ve iki çocuk babasıdır.
Zehra Cengiz Solo Holding’in kurucularındandır. Solo Holding, 2020 yılında kurulmuş ve çeşitli sektörlerde başarı sağlamış bir firmadır. Firmanın kurucusu ve sahibi olan Zehra Cengiz, tekstil alanında tanınmış bir tasarımcıdır. Birçok büyük markada yönetici ve tasarım Direktörü olarak çalışmıştır. Zehra Cengiz, sektörde edindiği deneyim ve bilgiyi Solo Tekstil ile müşterilerine aktarmıştır. Ayrıca, sektörün önde gelen isimlerini iş arkadaşı olarak ekibine katmış ve liyakate dayalı bir kadro ile kısa sürede kaliteli hizmet sunan bir yapı oluşturmuştur.