Telefon Faturalarına Zam Yolda! BTK Zam Tarihini Verdi, Hazır Olun!

BTK zam tarihini verdi.. Telefon Faturaları Ne Kadar Aratacak? Taahhüt Yenilemeden Önce Dikkat! İnternet Paketlerine Zam Yasağı Kalkıyor mu? BTK, 1 Nisan’da yeni azami ücret tarifesini yayınlayacak. İşte detaylar..Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 1 Nisan’da yeni azami ücret tarifesini yayınlanacak. Bu kapsamda mobil operatörlerin de tarife ve paket fiyatlarına zam yapması bekleniyor. Peki Turkcell, Vodafone, Türk Telekom faturaları ne kadar olacak, telefon faturalarına zam ne zaman uygulanacak?
BTK, 1 Nisan’da Azami Ücret Tarifesini AçıklayacakBTK, operatörlerin konuşma ve SMS ücretlendirmesine 6 ayda bir belirlediği ücret tavanı kapsamında revize edecek. Ancak internet paketleri için serbest piyasa koşulları geçerli olacak. Bu da şirketlerin Nisan’dan sonra zam yapabileceği anlamına geliyor.
Telefon Faturalarına Yüzde 150 ZamAraştırmalara göre son bir yılda operatörler tarafından fatura fiyatlarına yüzde 150’yi aşan zamlar uygulandı. Tüketicileri korumak amacıyla getirilen tavan fiyat uygulamasının ise yeterli olmadığı belirtildi. Özellikle internet paketlerinde uygulanan sık artışlar kullanıcıları olumsuz etkilemeye başladı.
1 Nisan’dan Öncesi Yeni Bir Pakete Geçiş..1 Nisan’dan sonra taahhüt sürelerini uzatmak isteyen aboneler, mevcut paketlerine yeni zamların yansıyacağını düşünmek zorunda. Taahhüdü yaklaşan kullanıcıların ise 1 Nisan öncesi yeni bir pakete geçmesi, zamlı fiyatlardan kısmen kurtulabileceğini gösteriyor.
Kullanıcılar Hazırlıklı Olmalı!Ancak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun azami ücret güncellemesi henüz yayınlanmadı. Bu yüzden operatörlerin de telefon faturalarına zam yapıp yapmayacağı bilinmiyor. Bu nedenle kullanıcıların hazırlıklı olmaları ve önlem almaları öneriliyor.
Kaynak: Shiftdelete