Trabzon Akçaabat’ta Kadınlara Özel Kanserle İlgili Önemli Etkinlik!

Trabzon Akçaabat Belediyesi Spor Eğitim Merkezinde plates-step-aerobik yapan kadınlara Akçaabat İlçe Sağlık Müdürlüğü Ketem tarafından ‘Kanserde Erken Teşhis’ konulu bilgilendirme yapıldı.

En fazla görülen üç kanser türünde erken teşhisin önemi belirtildiAkçaabat İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ilgili doktor, Akçaabat Spor Eğitim Merkezinde spor yapan kadınlara iki seans halinde Türkiye’de oransal olarak en fazla görülen üç kanser türünde erken teşhisin önemini, belirtilerini ve tedavi yöntemlerini anlattı. Bilinçli olmanın ve her insanın önce kendi vücudunun olağan ritmini tanımasının önemine değinen görevli doktor, vücudun olağan ritminin dışında seyreden belirtilerin iyi tahlil edilmesini ve tayin edilen belirli aralıklarla genel muayene olunmasının kanser hastalığını yenmede büyük rol oynadığının üzerinde durdu.

“Akçaabat İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne Ketem görevlilerine teşekkür ediyorum”Konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Erken teşhisin hayat kurtardığını biliyoruz. Özellikle hızlı yayılım gösteren hastalıklarda erken teşhisin hayati öneme sahip olduğunun bilincindeyiz. Spor Eğitim Merkezimize gelerek spor yapan hanım kardeşlerimizin de kanser hastalığı, türleri, belirtileri ve tedavisiyle ilgili farkındalık sahibi olmalarını arzu ettik. İlçe Sağlık Müdürlüğü Ketem tarafından yapılan bu bilgilendirme çalışmasının çok faydalı olduğu yönünde hanım kardeşlerimizden geri dönüşler aldık. Akçaabat İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne Ketem görevlilerine teşekkür ediyorum. Spor, sağlıktır; sağlık spordur anlayışıyla yediden yetmişe tüm hemşehrilerimizin sağlıklı ve bilinçli bir hayat sürmelerini diliyorum.” Dedi.