Trabzon Forum AVM Yargı Kararına Meydan Okuyor!

Trabzon’da yaptığı hukuksuz genişletme çalışmaları ile gündemden düşmeyen Forum AVM mahkeme kararlarına meydan okurcasına faaliyetlerine devam ediyor.
Alışveriş Merkezi yönetimi geçtiğimiz aylarda yaptığı genişletme çalışmalarıyla mahkemelik olmuştu.
Forum AVM Mahkeme Kararını Görmezden GeldiYargıya taşınan genişletme ve inşaat çalışmaları nedeniyle ruhsat iptal kararı çıkan Trabzon Forum AVM yönetimine 30 gün süre verilmişti.
Fakat aradan geçen 30 günlük süreçte inşaat faaliyetlerine devam eden Trabzon Forum AVM yönetimi, sürecin ardından genişletme çalışmalarını sürdürerek adeta mahkeme kararını hiçe saydı.
Trabzon Forum AVM’de Ne Olmuştu?Hukuksuz bir şekilde genişletilen ve inşaat faaliyetleri sürdürülen Forum AVM için mahkeme 13 Aralık’ta karar vermişti.
33 gün önce verilen kararda “2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 28. maddesinin 1. fıkrasında; “Danıştay, bölge idare mahkemeleri, idare ve vergi mahkemelerinin esasa ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararlarının icaplarına göre idare, gecikmeksizin işlem tesis etmeye veya eylemde bulunmaya mecburdur. Bu süre hiçbir şekilde kararın idareye tebliğinden başlayarak otuz günü geçemez.” İfadeleri yer almıştı.
Kaynak: gunebakis.com.tr