Trabzon Gülcemal Çiçek Bahçesine Döndü

Beşirli sahilinde bulunan Gülcemal dolgu alanı bahar aylarının gelmesiyle birlikte sarı çiçekler ve yeşil otlarla kaplandı.
Büyük vaatlerle başlanan Gülcemal dolgu alanın içler acısı durumda olduğu görüldü.
Geçtiğimiz yıllarda bazı vatandaşların üzerinde tarım ürünleri yetiştirmeye başladığı dolgu alanı bu kez de üzerini kaplayan bitki örtüsüyle dikkat çekti. Dolgu alanın üzeri tamamen yeşil otlar ve sarı çiçeklerle kapandı.
ÜZERİ TAMEMEN YEŞİLE BÜRÜNDÜ Trabzon Büyükşehir Belediyesi Eski Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu döneminde tahkimat çalışmaları başlatılan ve o dönemde Trabzon’a soluk aldıracak 800 bin metre kare yeni bir yaşam alanı olacağı söylenen Gülcemal Projesi 10 yılın ardından bugün otlar ve çiçeklerle kaplı atıl bir alana döndü. Sahil yolunda yürüyüş yapan vatandaşlar oluşan görüntüyü şaşkınlıkla karşıladı. Görenler Gülcemal adeta çiçek açtı dedi.

DAHA ÖNCE SEBZE DE YETİŞTİRİLDİGeçtiğimiz yıl bazı vatandaşlar tarafından dolgu alanı üzerinde marul, domates, ve mevsim yeşillikleri yetiştirenler olmuştu. Gülcemal dolgu alanında tarım yapılması kadar bugün oluşan yeşil bitki örtüsüyle kaplanmış hali de bir hayli ilginç bulundu.
Kaynak: gunebakis.com.tr