Trabzon Havalimanı’nda ‘Servis Ücreti’ Tartışması!

Trabzon Havalimanı’na gelen yolcular, şehir içinde istedikleri yere gitmek için genellikle Havaş servislerini kullanıyor. Geçtiğimiz günlerde de İstanbul’dan Trabzon’a gelen bir aile, bindikleri Havaş servisinde araç sürücüsü ile ücret tartışması yaşadı.
İstanbul’dan Trabzon Havalimanı’na geldiklerini ve havalimanı çıkışında şehir merkezine gitmek için Havaş firmasının servis aracına bindiklerini kaydeden Mehmet Keleş ve ailesi, şoför ile aralarında ücret nedeniyle sözlü tartışma çıktığını iddia etti.
Konuyu gündeme getiren Mehmet Keleş, şoföre ücreti sorduklarında ve onun da kendilerine kişi başı ücretin 75 TL olduğunu söylediğini belirtti. Bir kişi için 75 TL ücreti fazla bulduklarını belirten Mehmet Keleş, fiyatı fazla bulduklarını ve bu duruma tepki gösterdiklerini söyledi.
YOLCULAR FİYATA TEPKİ GÖSTERDİAraçtaki yolcuların “Bu fiyatları kim belirliyor?” diyerek tepki gösterdiğini ifade eden Mehmet Keleş, bunun üzerine şoförün kendilerine “Sen malımın ortağı mısın? Paran varsa binersin paran yoksa inersin.” diyerek sertçe karşılık verdiğini iddia etti. Şoförün tepkisi üzerine yolcular ile şoför arasında sözlü tartışma çıktığını söyleyen Keleş, yolcuların hepsinin araçtan indiğini belirtti.
“YABANCI TURİSTİN VAY HALİNE”Daha sonra yolcuların taksiye binerek havaalanından ayrıldığını kaydeden Keleş, turizm potansiyeli yüksek olan Trabzon’a gelen yabancı turistlerin bu durumla karşılaşmasının sorun olacağını belirtti.
Trabzonlu olmalarına rağmen karşılaştıkları durumun sorun olduğunu söyleyen Keleş, “Yurt içi ve yurt dışından şehrimize milyonlarca yolcu geliyor. Bu şehirde doğup büyüyen bir kişi olarak biz bu tür durumlar ile karşılaşıyorsak, yabancı turistin vay haline. Yetkililerin bu duruma acil müdahale etmesini bekliyoruz.
Turizmde altın yumurtlayan tavuk bu şekilde yok ediliyor.” ifadelerini kullandı.