Trabzon Milletvekilinden TBMM’de sert çıkış! “Emeklilerimiz yoksul olabilir ama onursuz asla değillerdir”

TBMM Genel Kurulu’nda bayrağa “bez parçası” deme tartışması çıktı. AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, CHP’yi “Eğer Meclis’in kağıdında yazılan, altında imzalarımız bulunan kağıda ‘bir A4 parçası’ diyorsanız, şurada arkamızda bulunan bayraklara iki gün sonra ‘bez parçası’ dersiniz siz.” sözleriyle hedef aldı. CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, açıklamaya sert sözlerle tepki gösterdi.
TBMM Genel Kurulu’nda bayrağa “bez parçası” deme tartışması çıktı. TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, terör konusunda CHP’nin ortak bildiriyi imzalamayıp kendi bildirisini yayınlamasını eleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ise “Yahu, iki haftada toplam 21 evladımız şehit olmuş ve siz bir parti olarak kâğıt parçasıyla geçiştireceğinizi mi sanıyorsunuz?” karşılığını verdi. AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta’dan Başarır bu sözlerine “Bu meclisin iradesiyle kendilerinin ‘bir A4 kağıdı’ deyip imza atmadıkları çok önemli bir metindir aslında. Millet Meclisi’nin iradesini gösteren bir milletvekili olarak ‘Evet ben de bir terör örgütünü ve terörü lanetliyorum’ demekten imtina etmediğimizi gösteren bir metindir. Buna imza atmamak için bu tip siyasi polemiklere girmeye hiç gerek yok. Eğer Meclis’in kağıdında yazılan, altında imzalarımız bulunan kağıda ‘bir A4 parçası’ diyorsanız, şurada arkamızda bulunan bayraklara iki gün sonra ‘bez parçası’ dersiniz siz. Hiç kusura bakmayın” yanıtı geldi.
İktidara şiirle tepki gösterdi Leyla Şahin Usta’nın sözleri CHP milletvekillerinin tepkisine neden oldu. Usta’nın sözleri milletvekillerinin tepki göstererek bağırmalarıyla sık sık bölündü. Konu hakkında TBMM Genel Kurulunda söz alan CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, sert eleştirilerde bulundu. Milletvekili Sibel Suiçmez, iktidara şu sözlerle yüklendi: “Bayrağa “bez parçası” diyenlerin emeklilerin hakkını gözetmesini düşünmemiz mümkün değildir. Bir varmış bir yokmuş. Bir ülkenin sarayda yaşayan Cumhurbaşkanı varmış, bir de açlıkla sınanan emeklileri varmış. Bir uyanmışlar ki bir sabah o Cumhurbaşkanı 2024 yılını emekliler yılı olarak ilan etmiş. Bu artık hikâyelerde bile duyacağımız bir şey değildir. Emeklilerimiz yoksul olabilirler ama onursuz asla değillerdir. Bir şiirle bitireceğim. “Onlar Uçağı buldular Füzeyi buldular Kuşlar hayret içinde Denizaltı yaptılar Balık adam oldular Balıklar hayret içinde Biz yarı aç yarı tok Sürünüyoruz on yıllardır Kertenkeleler hayret içinde. Acelemiz yokMedeniyet yolunda Yürüyoruz ağır ağır Kaplumbağalar hayret içinde.”