Trabzon Turizmine Dev Bütçe! Milyonlarca TL Harcanacak

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin 2024 yılının performans raporunun yayınlanmasının ardından, belediyenin yeni yılda yapmayı planladığı kültürel ve sanatsal çalışmalar için harcamayı öngördüğü miktar da belli oldu.
Paylaşılan verilerde şehrin tarihi dokusunu korumak ve geliştirmek, turizm faaliyetlerini çeşitlendirmek ve geliştirmek, kültürel ve sanatsal etkinlikleri artırmak başlıkları altında yapılacak çalışmalar için toplamda 26 milyon 860 bin TL’lik kaynağa ihtiyaç duyacak.
TURİZM İÇİN 8 MİLYON BÜTÇEDoğal, tarihi ve kültürel değerleri koruyarak, Trabzon’u kültür, turizm ve sanat kenti yapmak için çalışmalar yürüteceklerini belirten Trabzon Büyükşehir Belediyesi, turizm faaliyetlerini çeşitlendirmeyi ve geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti.
Bu amaçla 2024 yılında 3 başlık altında çalışma yapılacağı öğrenildi. Turizmin çeşitlendirilmesi için yapılacak çalışmalarda kullanılmak üzere 500 bin TL bütçeye, turizm tanıtım faaliyetleri yapmak amacıyla 1 milyon 500 bin TL bütçeye ve turistik alanlara ulaşım imkânlarını sağlamak amacıyla 6 milyon 150 bin TL bütçeye ihtiyaç duyulduğu açıklandı.
Belediyenin turizm çalışmaları için toplamda 8 milyon 150 bin TL kaynağa ihtiyacı olduğu ve bu bütçenin 7 milyon 650 bin TL’lik kısmının mal ve hizmet giderleri için, kalan 500 bin TL’lik kısmın da sermaye giderleri için kullanılacağı belirtildi.