Trabzon Vakfıkebir Devlet Hastanesinde Durum Vahim!

Son günlerde yaygınlaşan yeni virüs varyantı nedeniyle bir bölge hastanesi konumundaki Vakfıkebir Devlet Hastanesi de başvuran hastaların ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalıyor.
Trabzon Vakfıkebir Devlet Hastanesinde Durum Vahim!Vakfıkebir Devlet Hastanesi SOS veriyorCOVİD- 19 virüsünün değişik bir varyantı olan grip hastalığı bir çok yerde olduğu gibi Vakfıkebir’de de hızla yayılamaya devam ederken, yetkililerden elde edilen bilgilere göre bir bölge hastanesi konumunda olan Vakfıkebir Devlet Hastanesine de varyant ortaya çıkmadan önce günlük 150- 200 hasta baş vururken şu anda 700- 800 hasta baş vuruyor.
Trabzon Vakfıkebir Devlet Hastanesinde Durum Vahim!Vakfıkebir Devlet Hastanesine gelen hastalar serum takılmak istiyorHastaneye baş vuranların çoğu serum takılmasını istiyor. Buna rağmen hastanede her grip şüphesiyle gelenlere serum takma imkanının olamayacağı ifade ediliyor. Çok yaygın durumda olan yeni varyantın öldürücü bir etkisinin olmamasına rağmen Vakfıkebir ve çevresinde de pik yaptığı bilgilerine ulaşılırken, varyantın devam ettiğisürece herkesin maske takması gerektiği ve ayrıca pandemi döneminde uygulanan hijyen kurallarına (sosyal mesafa) titizlikle uyulması gerektiği öneriliyor. Yeni varyant nedeniyle tam kapanmanın geri gelmeyeceğine de dikkat çeken yetkililer, önlemlerin geri gelmesi gerekliliğine vurgu yaparak; varyantın kış boyunca daha yaygın olacağı ifade ederek rahatsızlığın çok uzun sürmesi nedeniyle büyük ölçüde iş gücü kaybına yol açabileceğini altını çizdiler.
Trabzon Vakfıkebir Devlet Hastanesinde Durum Vahim!