Trabzon ve bölgede heyelan ve kardan dolayı kapalı yollar!

Karayollarında yapılan yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin yavaş gitmeleri ve trafik işaretlerine uymaları gerekmektedir. Birçok yol kesiminde üstyapı onarımı, yenileme ve genişletme çalışmaları yapılmaktadır. Bu nedenle, sürücülerin dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları önemlidir.
Karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım!
Karayolları Genel Müdürlüğü’nün vermiş olduğu günlük genel yol durumu bilgileri doğrultusunda her sabah günün yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını bizimle takip edebilirsiniz. Trabzon ve Karadeniz Bölgesi’nin yol çalışmalarını okumadan lütfen trafiğe çıkmayın.
Bugünkü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün hazırlayıp sunduğu, Trabzon yollarına bağlı illerde yapılan yol çalışmaları..
ÇALIŞMA YAPILAN YOLLAR- Trabzon-Maçka yolunun 1-2.km.leri arasında üstyapı onarım ve düzenleme çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Trabzon-Maçka istikametinde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
– Trabzon-Gümüşhane İl sınırı, Torul, Gümüşhane yolunun 20. ile 50. km’leri arasında bulunan 11 adet tünelde yapılacak olan elektrik, elektronik sistemleri bakım onarım çalışması nedeniyle 08.01.2024-12.01.2024 günleri arası (5 gün), 08:00-17:00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.
KAR VE TİPİDEN KAPALI YOLLARBUGÜN GENEL YOL DURUMU VE KAPALI YOLLARKarayolları Genel Müdürlüğü (07.01.2024)1- Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı yolları dahil) Otoyolunun Gemlik Serbest Bölge Kavşağı-Gemlik Kavşağı 0-2.km.leri arasında yol yapım çalışması nedeniyle İstanbul istikametinde sağ şerit trafiğe kapatılarak ulaşım 2 şeritten sağlanmaktadır.(02.01.2024-31.03.2024)
2- Aydın-Denizli yolunun 8-10. ve 15-22.km.leri arasında kablo hattı çalışmaları nedeniyle 26.12.2023-26.01.2024 tarihleri 08:00-19:00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacaktır.
3- İstanbul-Şile yolunun 12-14.km.leri arasında üstgeçit köprüsü yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.
4- Sivas-Zara yolunun 1-3.km.leri arasında Numune Hastanesi Köprülü Kavşak yapım çalışmaları nedeniyle Erzincan ve Ankara istikameti servis yollarından sağlanmaktadır.
5- Aydıncık-Silifke yolunun 20-27.km.leri arasında (Büyükeceli-Yanışlı arası) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
6- Antalya-Alanya yolunun 22.km.sinde bulunan Manavgat Batı Köprülü Kavşağındaki köprülerde bakım ve onarım, köprü genleşme derzi onarım çalışması nedeniyle Alanya gidiş istikametindeki köprü trafiğe kapatılarak ulaşım yan yoldan sağlanmaktadır.
7- Bartın-Safranbolu yolunun 4-6.km.leri arasında menfez yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
8- Nevşehir-Ürgüp-Kayseri yolunun 20-26.km.leri arasında yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
9- Diyarbakır-Mardin yolunun 14-16.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle sağ şerit trafiğe kapatılmış olup, ulaşım sol şeritten gidiş-geliş olarak sağlanmaktadır.
10- Trabzon-Maçka yolunun 1-2.km.leri arasında üstyapı onarım ve düzenleme çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Trabzon-Maçka istikametinde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.