Trabzon ve Bölgedeki Yol Çalışmaları Hafta Sonu da Kontrollü Olarak Devam Edecek!

Karayollarında yapılan yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin yavaş gitmeleri ve trafik işaretlerine uymaları gerekmektedir. Birçok yol kesiminde üstyapı onarımı, yenileme ve genişletme çalışmaları yapılmaktadır. Bu nedenle, sürücülerin dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları önemlidir.
Karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım!
Karayolları Genel Müdürlüğü’nün vermiş olduğu günlük genel yol durumu bilgileri doğrultusunda her sabah günün yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını bizimle takip edebilirsiniz. Trabzon ve Karadeniz Bölgesi’nin yol çalışmalarını okumadan lütfen trafiğe çıkmayın.
Bugünkü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün hazırlayıp sunduğu, Trabzon yollarına bağlı illerde yapılan yol çalışmaları..
ÇALIŞMA YAPILAN YOLLAR- Trabzon-Rize yolunun 6. km. sinde (Yalıncak PTT mevki) yapılacak olan yaya üst geçidi montaj çalışması nedeniyle 30.01.2024-12.02.2024 günleri arası, 08:00-18:00 saatleri aralığında bölünmüş yolun her iki yönünde ulaşım tel şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.
– Borçka Murgul yolunun 2. km. sinde bulunan Borçka tünelinde yapılacak olan bakım, onarım ve temizlik çalışması nedeniyle 05.02.2024 ile 09.02.2024 günleri arası (5gün), 08:00-17:00 saatleri aralığında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.
– Borçka Muratlı yolunun 6-8. km. lerin de bulunan Muratlı ile Karşıköy tünellerinde yapılacak olan bakım, onarım ve temizlik çalışması nedeniyle 05.02.2024 ile 09.02.2024 günleri arası (5gün), 08:00-17:00 saatleri aralığında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.
– Hopa-Borçka-Artvin yolunun 1-16.km.leri arasında muhtelif kesimlerde yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
– Arhavi Hopa Sarp yolunun 20. km. sinde yapılmakta olan yol şevi temizliği ve çelik ağ uygulama çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Hopa Sarp yönü trafiğe kapatılmış olup ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
– Pirahmet Köse ayrım Kelkit yolunun 36-38. km. leri arasında yapılmakta olan yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
– Fatsa-Ordu yolunun 13-14.km.leri arasında (Nefise Akçelik Tüneli Çıkışı) bakım-onarım çalışmaları nedeniyle Fatsa istikametinde yolun Sağ şeridi trafiğe kapatılmış olup, ulaşım Sol şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
KAR VE TİPİDEN KAPALI YOLLARBUGÜN GENEL YOL DURUMU VE KAPALI YOLLARKarayolları Genel Müdürlüğü (02.02.2024)1- İstanbul-Ankara yolunun 3-6 km.leri arasında Kozluk Kavşağı mevkiinde yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanacak olup sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.
2- Ankara-Kırıkkale yolunun 25-27.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle her iki istikamette şerit daraltması ve şerit aktarması yapılarak ulaşım 2’şer şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
3- Manisa-Turgutlu yolunun 1-7.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
4- Osmaniye-Gaziantep yolunun 15-48.km.leri arasında muhtelif kesimlerde yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
5- Fatsa-Ordu yolunun 13-14.km.leri arasında (Nefise Akçelik Tüneli Çıkışı) bakım-onarım çalışmaları nedeniyle Fatsa istikametinde yolun Sağ şeridi trafiğe kapatılmış olup, ulaşım Sol şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
6- Bingöl-Karlıova yolunun 25-28.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
7- Elazığ-Diyarbakır İl Sınırı-Diyarbakır yolunun 51-53.km.leri arasında köprülü kavşak yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
8- Hopa-Borçka-Artvin yolunun 1-16.km.leri arasında muhtelif kesimlerde yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
9- Kaş-Demre-Finike yolunun 64-65.km.leri arasında kanalizasyon altyapı çalışması nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.
10- Çanakkale-Balıkesir yolunun 22-33.km.leri arasında üstyapı ve sanat yapıları çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.