Trabzon Yalıncak Mevkiinde Yaya Üst Geçidi Montajı.. 12 Gün Boyunca Kontrollü Ulaşım

Karayollarında yapılan yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin yavaş gitmeleri ve trafik işaretlerine uymaları gerekmektedir. Birçok yol kesiminde üstyapı onarımı, yenileme ve genişletme çalışmaları yapılmaktadır. Bu nedenle, sürücülerin dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları önemlidir.
Karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım!
Karayolları Genel Müdürlüğü’nün vermiş olduğu günlük genel yol durumu bilgileri doğrultusunda her sabah günün yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını bizimle takip edebilirsiniz. Trabzon ve Karadeniz Bölgesi’nin yol çalışmalarını okumadan lütfen trafiğe çıkmayın.
Bugünkü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün hazırlayıp sunduğu, Trabzon yollarına bağlı illerde yapılan yol çalışmaları..
ÇALIŞMA YAPILAN YOLLAR- Trabzon-Rize yolunun 6. km. sinde (Yalıncak PTT mevki) yapılacak olan yaya üst geçidi montaj çalışması nedeniyle 30.01.2024-12.02.2024 günleri arası, 08:00-18:00 saatleri aralığında bölünmüş yolun her iki yönünde ulaşım tel şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.
– İyidere-Rize-Çayeli yolunun 24. km’sinde yapılmakta olan Taşlıdere 3 köprüsü derz onarımı çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Çayeli-Rize yönünde 30.01.2023 günü, saat 08:00’den itibaren çalışmanın devamı müddetince ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
– Piraziz- Giresun-Espiye Devlet yolunun 50. km. sinde bulunan Uluburun Tünelinin, bölünmüş yolun Espiye-Giresun yönündeki kuzey tüpü yaklaşımında yapılacak olan ışıklı uyarı sistemi montaj çalışması sebebiyle 31/01/2024 günü, 08:00 – 17:00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.
– Fatsa-Ordu yolunun 13-14.km.leri arasında (Nefise Akçelik Tüneli Çıkışı) bakım-onarım çalışmaları nedeniyle Fatsa istikametinde yolun Sağ şeridi trafiğe kapatılmış olup, ulaşım Sol şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
KAR VE TİPİDEN KAPALI YOLLAR BUGÜN GENEL YOL DURUMU VE KAPALI YOLLARKarayolları Genel Müdürlüğü (01.02.2024)1- Tekirdağ- İstanbul İl Sınırı-Büyükçekmece yolunun 0-2.km.leri arasında üstyapı yenileme ve köprü yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
2- Ankara-Kırıkkale yolunun 25-27.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle her iki istikamette şerit daraltması ve şerit aktarması yapılarak ulaşım 2’şer şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
3- İzmir-Aydın Otoyolunun 5-7.km.leri arasındaki Kızılcapınar-1 Viyadüğünde derz onarım çalışmaları nedeniyle Aydın-İzmir İstikametinde bant aktarma yapılarak ulaşım diğer istikametten gidiş-geliş olarak sağlanmaktadır.
4- Osmaniye-Gaziantep yolunun 4-7.km.leri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapatılarak ulaşım servis yolundan kontrollü olarak sağlanmaktadır.
5- Fatsa-Ordu yolunun 13-14.km.leri arasında (Nefise Akçelik Tüneli Çıkışı) bakım-onarım çalışmaları nedeniyle Fatsa istikametinde yolun Sağ şeridi trafiğe kapatılmış olup, ulaşım Sol şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
6- Lapseki-Biga yolunun 12-14.km.leri arasında Biga-Lapseki istikametinde üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
7- Elazığ-Malatya yolunun 26-27.km.leri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
8- Konya-Antalya yolunun Demirkapı Tünelleri Konya-Antalya istikameti sağ tüpü bakım onarım çalışmaları nedeniyle kapatılmış olup, ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.
9- Bartın-Safranbolu yolunun 4-6.km.leri arasında menfez yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
10- İyidere-Rize-Çayeli yolunun 24.km.sinde bulunan Taşlıdere-3 köprüsünde derz onarımı çalışması nedeniyle Çayeli-Rize istikametinde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.