Trabzon Yeni Otogar Mevkiinde Trafiğe Dikkat! Trabzon-Maçka Karayolunda Tek Şerit Ulaşımın Nedeni ve Süresi

Karayollarında yapılan yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin yavaş gitmeleri ve trafik işaretlerine uymaları gerekmektedir. Birçok yol kesiminde üstyapı onarımı, yenileme ve genişletme çalışmaları yapılmaktadır. Bu nedenle, sürücülerin dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları önemlidir.
Karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım!
Karayolları Genel Müdürlüğü’nün vermiş olduğu günlük genel yol durumu bilgileri doğrultusunda her sabah günün yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını bizimle takip edebilirsiniz. Trabzon ve Karadeniz Bölgesi’nin yol çalışmalarını okumadan lütfen trafiğe çıkmayın.
Bugünkü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün hazırlayıp sunduğu, Trabzon yollarına bağlı illerde yapılan yol çalışmaları..
ÇALIŞMA YAPILAN YOLLAR- Trabzon Maçka yolunun 3. km. sinde (Yeni Otogar mevki) yapılmakta olan baş üstü levha montaj çalışması nedeniyle bölünmüş yolun her iki yönünde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
– Trabzon-Rize yolunun 6. km. sinde (Yalıncak PTT mevki) yapılacak olan yaya üst geçidi montaj çalışması nedeniyle 30.01.2024-12.02.2024 günleri arası, 08:00-18:00 saatleri aralığında bölünmüş yolun her iki yönünde ulaşım tel şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.
– Borçka Murgul yolunun 2. km. sinde bulunan Borçka tünelinde yapılacak olan bakım, onarım ve temizlik çalışması nedeniyle 05.02.2024 ile 09.02.2024 günleri arası (5gün), 08:00-17:00 saatleri aralığında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.
– Borçka Muratlı yolunun 6-8. km. lerin de bulunan Muratlı ile Karşıköy tünellerinde yapılacak olan bakım, onarım ve temizlik çalışması nedeniyle 05.02.2024 ile 09.02.2024 günleri arası (5gün), 08:00-17:00 saatleri aralığında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.
– Yusufeli-İspir Ayr.- Kılıçkaya yolunun 1.km.sinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır. (05.02.2024)
KAR VE TİPİDEN KAPALI YOLLARBUGÜN GENEL YOL DURUMU VE KAPALI YOLLARKarayolları Genel Müdürlüğü (06.02.2024)1- TEM Otoyolu Kandıra Kavşağı-Doğu İzmit Kavşağı arası Alikahya Mevkinde altgeçit yapım çalışmaları nedeiyle Güney Taşıma yolundaki trafik ( İstanbul-Ankara istikameti) servis yolundan sağlanmaktadır.
2- Muğla-Denizli yolunun 10-11.km.leri arasında meydana gelen heyelan nedeniyle Muğla istikametinde ulaşım tek şeritten sağlanmaktadır.
3- Ermenek-Mut yolunun 10-30.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.
4- Ankara-Kırıkkale yolunun 25-27.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle her iki istikamette şerit daraltması ve şerit aktarması yapılarak ulaşım 2’şer şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
5- TAG Otoyolunun Narlı Kavşağı-Gaziantep Batı Kavşağı Kesimi 7-8.km.leri arasında Gaziantep Batı Alın Gişesi (SGS) yapım çalışmaları nedeniyle şerit aktarımı yapılmış olup, ulaşım Gaziantep istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.
6- Kayseri-Pınarbaşı yolunun 72-74.km.leri arasında (Bahçecik Mevkii) meydana gelen heyelan nedeniyle Pınarbaşı istikameti trafiğe kapanmış olup ulaşım Kayseri istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.
7- Tokat-Sivas yolunun 39-45.km.leri arasında orta refüj ve tretuvar çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
8- Konya-Antalya yolunun Demirkapı Tünelleri Konya-Antalya istikameti sağ tüpü bakım onarım çalışmaları nedeniyle kapatılmış olup, ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.
9- Finike-Kumluca yolunun 5+-6.km.leri arasında sahil kesiminde yapılan taş tahkimat çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
10- Zonguldak-Bartın İl Sınırı-Bartın-Kurucaşile yolunun 29-35.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.