Trabzon’da Adayı Ekrem İmamoğlu’mu Belirleyecek? Eski CHP’liden Canlı Yayında Şok İfadeler

Yerel seçimler öncesi aday belirleme çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi, son viraja girdi.
Adaylık tartışmalarının yaşandığı bu dönemde partiden çatlak sesler çıkmaya devam ediyor. CHP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Barış Yarkadaş, Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz dahil olmak üzere birçok yerde adayları belirlemeye çalıştığını iddia etti.
Katıldığı bir canlı yayında konuşan Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasındaki adaylık tartışmalarını değerlendirdi.
Ekrem İmamoğlu’nun Aday Belirlemesini EleştirdiYarkadaş, İmamoğlu’nun İstanbul’da 39 ilçede belediye başkanı belirlemekle yetinmeyip, İzmir, Antalya ve Adana gibi illerde aday belirlemeye çalışmasını eleştirdi.
Ayrıca, Karadeniz bölgesine dair “zaten kimse giremiyor, böyle bir parti olur mu?” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
CHP içinde çift başlılık tartışmalarının gündeme gelmesinin ardından, genel başkan Özgür Özel, yerel seçimler için kendi aday listesini oluşturan ve kabul edilmesi için baskı yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “O zaman gel sen bu koltuğa otur” diyerek yüzüne telefon kapattığı iddia edildi.
Barış Yarkadaş, yaşanan tartışmaları doğrulayan açıklamalara imza attı.
Karadeniz’e Zaten Kimse GiremiyorTV100 canlı yayınında katılan eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, İmamoğlu’nun İstanbul’da 39 ilçede belediye başkanı belirlemekle yetinmeyip İzmir, Antalya ve Adana gibi illerde aday belirlemeye çalışmasını eleştirdi.
Yarkadaş konuşmasında; “İstanbul’da CHP’nin 300 bine yakın üyesi var. Türkiye genelinde de 1 milyon 480 bin üyesi var. Benim oturduğum Kadıköy’de 20 bin CHP üyesi var. Bu 20 bin CHP üyesi mi Kadıköy’ü kimin yöneteceğine karar verecek, CHP içindeki 20 kişi mi?” dedi.
CHP’de Neden Ön Seçim Yapılmadı?Sözlerine ön seçim yapılmamasına tepki göstererek devam eden Yarkadaş, “Ekrem Bey niye ön seçim istemedi? Çünkü ön seçim olsaydı Türkiye’nin değişik yerlerinde İzmir’de, Ankara’da, Mersin’de, Antalya’da istemedikleri kişiler Belediye Başkanı olacaktı” ifadelerini kullandı.
Karadeniz bölgesi için de itiraf gibi açıklamada bulunan eski CHP’li vekil, kimsenin Karadeniz’e giremediğini aktararak, “Karadeniz’e zaten kimse giremiyor, ben reddediyorum. Böyle bir parti olur mu?” şeklinde konuştu.