Trabzon’da Araç Kiralamak İsteyenler Dikkat!

Trabzon Emniyet Müdürlüğü, araç kiralamak isteyenleri uyardı. İl Emniyet Müdürlüğü, sosyal medyada ya da mesajlaşma uygulamaları üzerinden araç kiralama içerikli hazırlanan linklerin tehlikesine karşı vatandaşlara uyarıda bulundu.
Dolandırıcıların araç kiralamak isteyen vatandaşları bu yöntemle dolandırdığını belirten emniyet, olağandışı şekilde cazip fiyatlar sunan bağlantılara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirterek, “Sosyal medya ve mesajlaşma platformları aracılığıyla iletilen ‘araç kiralama’ başlıklı bağlantılara dikkat. Oluşturulan sahte/taklit sitelerin dolandırıcılık amaçlı olduğunu unutmayın. Bu tür bağlantılara tıklamayın, işlem yapmaktan kaçının. Olağan dışı şekilde cazip fiyat ya da fırsatlar içeren ilan ve paylaşımlara şüpheyle yaklaşın.” dedi.
ARAÇ KİRALAMADAN ÖNCE ARAŞTIRMA YAPINAraç kiralamak isteyenlerin kiralama yapmadan önce işyeri ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmaları gerektiğini vurgulayan emniyet, “Kiralama işlemi yapmadan önce firmalar ve fiyatlar hakkında araştırma yapın, gerçek kullanıcı yorumlarını inceleyin. Seçeceğiniz firmanın yetkili olup olmadığını ve iletişim bilgilerini kontrol edin, taklit ve sahte sitelerde işlem yapmayın. Ödemenin kişisel banka hesaplarına değil, şirket/firma hesaplarına gerçekleştirildiğinden emin olun.” ifadelerini kullandı.