Trabzon’da Belediye Ekiplerinin Karla Mücadelesi Sürüyor!

Trabzon Valiliği 35 mahalle yolunun kar nedeniyle kapalı olduğunu belirterek, vatandaşlara tedbirli olmaları yönünde çağrıda bulunmuştu. Valiliğin açıklamasından sonra belediye ekipleri kar temizleme çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.
Trabzon’da Karla Mücadele Devam EdiyorKonuyla ilgili bilgilendirme yapan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, ekiplerin çalıştığını ve herhangi bir olumsuz yaşayan vatandaşların çağrı merkezi üzerinden kendileriyle iletişime geçmelerini söyleyerek, “Ekiplerimiz kar ve buzla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor. ALO 153’ü arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.” dedi.
İlçede kar temizleme çalışmaları yürüten Ortahisar Belediyesi de 9 bölgede çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek, “Karla mücadele ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürdü.
Ağıllı, Geçit, Sevimli, Okcular, Yeşilvadi, Özbirlik, Kozluca, Pınaraltı ve Yeşilvadi” ifadelerini kullandı. Arsin Belediyesi, ise vatandaşlara tedbirli olmaları ve kış lastiği kullanmaları konusunda uyarıda bulunarak, “İlçemizin yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yollarımızı açmak için ekip arkadaşlarımız tüm gayreti ve özverisi ile çalışmalarına devam ediyor. Tedbiri elden bırakmayalım, kış lastiği ve ya zincir kullanarak trafiğe çıkalım.” dedi.