Trabzon’da belediye işçilerinin isyanına SMS’le önlem çabası!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile hizmet İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine işçilerin isyanı sürüyor. İşçiler tepkilerini ortaya koyarak sendikadan istifa ederken, sendika işçileri geri göndermek için SMS gönderiyor.
Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile hizmet İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine işçilerin isyanı sürüyor. Verilen sözlerin tutulmadığını öne süren işçileri, hak mücadelesini sürdürürken onlarca sendika üyesi Hizmet İş’ten istifa etti. İstifalar üzerine Hizmet İş Sendikası da sendikadan ayrılan üyelerini SMS’le geri döndürmeye çalışmaya başladı. Sendikadan gönderilen ilk SMS’te, “Kıymeti üyemiz. Sendikamızın üyeliğinden çekildiğinizi ve aramızdan ayrıldığınızı üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Biz, birlikte büyük bir aileyiz HİZMET-İŞ Sendikası olarak, imkanlarımızla her zaman üyelerimizin ve çalışanların yanında olduk. Sizi yanımızda görmekten her zaman mutlu olduk. Siz aramızda yoksanız, biz eksiğiz. Üyeliğimizden çekilmeniz nedeniyle sendikamızın sağlamış olduğu ekonomik ve sosyal bütün haklar ile beraber ferdi kaza sigortası güvenceniz sona erecektir.” ifadelerine yer verildi.
Sendikadan ardı ardına mesajlarYine sendikadan gönderilen bir başka SMS’te ise, “Sendikamızın üyeliğinden çekilme nedenlerinizi önemsiyoruz. Çekilme nedenlerinizi bizimle paylaşmanız, sorunların çözümüne katkı sağlayacaktır. Sizi, yeniden aramızda görmek istiyoruz. Çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.” İfadeleri kullanıldı. Sendikanın SMS’lerini samimi bulmayan birçok belediye işçisi hak mücadelesini sürdürme noktasında kararlılığını ortaya koydu.