Trabzon’da Belediyelerin Kar Mesaisi Başladı!

Meteorolojinin uyarılarının ardından Trabzon’da şiddetli yağışlar etkisini gösterdi.
Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Kar nedeniyle kapanan yoları açmak için ekipler de çalışmalara başladı.
Kar yağışı nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için belediye ekipleri akşam saatlerinde yolları açmak için çalışma başlattı.
Belediyeden yapılan açıklamada, kar yağışının etkisini gösterdiği mahallelerde kar temizleme çalışmalarının devam edeceği belirtildi.
Belediyelerden Kar İle Mücadele Mesajı Verildi Trabzon Büyükşehir Belediyesi, “Kar yağışının başlamasıyla birlikte mahalle yollarının açık tutulması için tüm gayretimizle çalışıyoruz.” derken, Ortahisar Belediyesi, “Ortahisar Belediyesi olarak kar yağışı için tüm önlemlerimizi aldık. Karla mücadele araçlarımız ve ekiplerimiz ilçemizin farklı noktalarında vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyor.” dedi.
Akçaabat Belediyesi, kardan kapanan yolları açtıklarını belirterek, “Karla mücadele çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı sonrası yüksek kesimdeki mahallelerimizde yol tarama çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.” ifadelerini kullanırken, Arsin Belediyesi ise vatandaşları dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.
Araçlara zincir takılması konusunda uyaran belediye, “Yoğun kar yağışına karşı tüm ekiplerimiz ile sahadayız. Sizlerden ricamız zorunlu olmadıkça araçlarımızla yollara çıkmayalım ve çıkmak zorunda kalırsak da zincirsiz çıkmayalım. 0537 448 03 03 numaralı WhatsApp ihbar hattımızdan en kolay şekilde bizlere ulaşabilirsiniz.” dedi.
Kaynak: gunebakis.com.tr