Trabzon’da Boşandığı Eşini Öldüren Sandıktan Bilindik Savunma: “Kendimi Kurtarmaya Çalıştım”

Trabzon’un  Ortahisar ilçesine bağlı Yeşiltepe Mahallesi’nde 30 Nisan’da Fatih Devlet Hastanesinde çalışan Muhammet Y., boşandığı eşi Ebru Usta’yı evde boğduktan sonra “Alo eşimi boğdum” diyerek polis ekiplerine teslim olmuştu.
Trabzon’da Eşi Tarafından BoğulmuştuOlay yerine giden sağlık ekipleri tarafından ağır yaralı olarak Fatih Devlet Hastanesine kaldırılan Ebru Usta, yapılan ilk müdahalenin ardından Ahi Evren Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesine sevk edilmişti.
Yoğun bakımda tedavi gören Ebru Usta, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. 
Sanık Bugün Hakim Karşısına ÇıktıSağlık çalışanı olan ve tutuklu yargılanan Muammer Y. bugün Trabzon Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı.
Kasten öldürme suçundan yargılanan Muammer Y., öldürme kastının olmadığını kendisini savunma kartıyla davrandığını öne sürdü.
17 yıllık evlilikleri süresince eşinin birçok kez kendisini aldattığını öne süren Muammer Y., 2 çocuğu için aile büyüklerinin de devreye girmesi ile yeniden bir araya geldiklerini söyledi.
Eşinin kendisine ve çocuklarına da şiddet uyguladığını ileri süren Muammer Y., “Eşim beni boğarken ben kendimi kurtarmaya çalıştım.” Dedi.
Kaynak: gunebakis.com.tr