Trabzon’da Dolandırıcılık ve Ruhsat Cezalarına Karşı Uyarılar Yapıldı!

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı, Trabzonlu vatandaşlara hem dolandırıcılık hem de yivsiz tüfek uyarısında bulundu. Vatandaşlara gönderilen ‘adına icra dosyanız var’ şeklindeki sahte içeriklerle insanların dolandırıldığını söyleyen Trabzon İl Jandarma Komutanlığı, bu tür mesajlara itibar edilmemesini söyledi.

İcra Dosyası Yalanıyla Kandırıyorlar Sahte içeriklerle para isteyenlere karşı dikkat edilmesi gerektiği vurgulayan jandarma, “Kendini Avukat veya Hukuk Bürosu olarak tanıtan sizi arayan veya mesaj göndererek ‘dosyanız var/hakkınızda şikayet var/icra dosyanız var’ şeklinde sizden para isteyen kişilere inanmayın ve dolandırılmayın. Dolandırıcılık olaylarına karşı daha dikkatli olalım, çevremizi uyaralım.” ifadelerini kullandı.

Yivsiz Tüfeklerde Ruhsat Yenilemeyi UnutmayınJandarma Komutanlığı ayrıca, yivsiz tüfeği bulunanların ruhsat yenilemelerini 1 Eylül tarihine kadar yapmaları gerektiği konusunda uyardı. Yenilenmeyen ruhsatlarda idari ceza ve çeşitli yaptırımlar uygulanacağını kaydeden Jandarma, “Yivsiz tüfek ruhsatnamesi geçerlilik süresi biten vatandaşlarımızın 1 Eylül 2024 tarihine kadar ruhsatnamelerini yeniletmeleri gerekmektedir.
Yeniletilmeyen Ruhsatlarla ilgili olarak; 1 Eylül 2024 tarihinden itibaren geçersiz sayılacaktır. Tüfek muhafaza altına alınarak, her tüfek için 4 bin 538 TL para cezası uygulanacaktır. Tüfeğin bir ay içerisinde ruhsatlandırılmaması halinde mülkiyeti kamuya geçirilecektir.” açıklamasında bulundu.