Trabzon’da Gençlere Merkezim Her Yerde Etkinliği

Trabzon Çaykara Gençlik Merkezi tarafından organize edilen gönüllü gençler ve Merkezim Her Yerde projesi, taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören ve köy okulunda okuyan çocuklarla buluştu. İlk defa dokunabildikleri bir palyaço ile müzik eşliğinde oyunlar oynayan çocuklar gün boyunca doyasıya eğlendi.
Çaykara Gençlik Merkezince yerelde yürütülen proje kapsamında, gönüllü gençler ve gençlik çalışanları, ilçeye bağlı Taşkıran Köyü’nde yer alan İlkokul ve Ortaokulu’n bahçesinde birçok oyun istasyonu kurdu.
Yürütülen proje kapsamında, bölgede yaşayan 100 kadar çocuk keyifli bir gün geçirerek, gönüllerince bir gün geçirdi. Okul bahçesinde yüz boyama, halat çekme, çuval yarışı, el baskısı, palyaço müzik etkinliği, parkur oyunları, ebru yapımı, takım oyunları(sihirli kule ve labirent) gibi birbirinden çeşitli faaliyetler gerçekleştirildi.
“Merkezim Her Yerde Projesi İle Çaykara’da bulunan her okulu ve köyü gezmeye çocuklara ulaşmaya devam edeceğiz.” Gerçekleştirilen faaliyet ile ilgili açıklamalarda bulunan Çaykara Gençlik Merkezi Gönüllü Gençleri ve Gençlik Çalışanları: “İlçemiz genelindeki okullarımızda okuyan öğrencilerimizle bir araya gelerek; sanatsal, sportif ve oyun faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.
İlçe merkezine uzak olan gençlerimizin hem Gençlik Merkezlerimizin faaliyetlerinden yararlanmalarını sağlamaya hem de onlarla keyifli dakikalar yaşamaya çalışıyoruz. Bundan sonra da ulaşamadığımız genç kalmayana kadar her bir okulumuzu, gencimizi bu faaliyetlerle buluşturacağız.
Gittiğimiz yerlerdeki çocuklarımızı farklı etkinliklerle mutlu etmeye, gönüllülük bilincini ve farkındalığı artırmaya, kırsalda yaşayan ve köy okulunda okuyan gençlerimize Gençlik ve Spor Bakanlığımızın sunduğu her imkânı ulaştırmaya gayret ediyoruz.” diye konuştular.