Trabzon’da her ay ayın şoförü seçilecek!

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, her ay bir şoförü ayın şoförü olarak seçip ödüllendireceklerini açıkladı.Karşıyaka Durağından seçilen ayın şoförüne yarın cemiyet binasında saat 12.00’de ödül vereceklerini açıklayan Başkan Ömer Hakan Usta, her ay örnek şoför belirleyeceklerini kaydetti. Usta, “Örnek şoför arkadaşımıza her ay plaket ve hediyesini takdim edip ödüllendireceğiz. Diğer şoför arkadaşlarımız da bunu örnek alsınlar.” ifadelerini kullandı.
Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, Trabzon’da şoförler arasında ödül sistemini başlattıklarını açıkladı. Her ay bir şoförü ayın şoförü olarak seçip ödüllendireceklerini ifade eden Başkan Ömer Hakan Usta, yarın saat 12.00’de Karşıyaka durağından ödül alan ilk şoföre ödülünün takdim edileceğini dile getirdi. Başkan Ömer Hakan Usta, “Dolmuş dönüşümünü yaparken pandemi döneminde Trabzon’da ilk defa dönüşümü başarmış şoför esnafı olarak tarihe geçtik. Çok zor şartlarda bu dönüşümü yaptık. Halkımıza daha iyi hizmet verebilmek adına bu dönüşümü yaptık. Şoför esnafımız elini taşın altına koymuştur. Bu işin bir ayağı da arabayı süren şoförlerimizin yolculara velinimet gözüyle bakıp iyi hizmet vermesidir. Hizmet aşkıyla çalışıyoruz. Arkadaşlara sürekli yolcularla beşeri münasebetler konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Kesinlikle saygısız davranılmaması yönünde telkinlerimiz oluyor. Bize gelen şikayetlere de kayıtsız kalmıyoruz, sümenaltı yapmıyoruz. Whatsapp şikayet ve öneri hattımız var. Buradan gelen şikayetleri durak başkanları ve üyelerle istişare edip, ilgili kişiyi çağırıp gerekli uyarıyı yapıyoruz. Yeri geldiği zaman da meslekten men ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Yolcuların memnuniyetini artırmak için ayın şoförü uygulaması başlatıldığını da dile getiren Başkan Ömer Hakan Usta, “Şoför esnafımızı daha da bilinçlendirmek adına ayın şoförü uygulamasına yarın itibariyle başlayacağız. Ödüllendirme de yapacağız. Şikayet ve öneri hattımızdan şikayet geldiği gibi teşekkür mesajları da geliyor. Biz bunları ödüllendirip yarın diğer şoför arkadaşlara örnek olması açısından uygulama yapmayı düşünüyoruz. Ahilik kültürünü çok önemsiyoruz. Sürekli arkadaşlara söylüyoruz, uyarıyoruz.” şeklinde konuştu.
Trabzon’da vatandaşların büyük bir çoğunluğunun ulaşım için dolmuşları tercih ettiğine de işaret eden Başkan Ömer Hakan Usta, ödüllendirmeyi her ay sağlayacaklarını ifade etti. Verilen hizmetin kalitesini önemsediklerini dile getiren, “Sonuçta Trabzon halkını taşıyoruz. Trabzon halkının %70 yolcusunu biz taşıyoruz. %30 yolcusunu da Büyükşehir Belediyesinin otobüsleri taşıyor. Ayın şoförünü bundan sonra her ay belirleyeceğiz. Örnek şoför arkadaşımıza her ay plaket ve hediyesini takdim edip onu ödüllendireceğiz. Diğer şoför arkadaşlarımız da bunu örnek alsınlar, daha iyi davransınlar diye örnek teşkil edeceğini düşünüyorum. Yarın inşallah saat 12.00’de Cemiyette ödül alan ilk arkadaşımıza ödülünü vereceğiz. Ödül alacak arkadaşımızı yönetim kurulu ile belirledik. Gerçekten çok örnek bir isim. Her duraktan seçtiğimiz arkadaşı ödüllendireceğiz. İl ödülü alan arkadaşımız Karşıyaka durağından. Yeri geldiğinde ceza uygulayan esnafımız, ödüllendirilmesi gereken şoförlerimizi de ödüllendirecek.” açıklamalarında bulundu.