Trabzon’da Sahipli Kediye Çarpan Sürücü Hakkında Şok Suç Duyurusu! Adalet Arayışında

Mahallede sokak kedilerini besleyen hayvansever Özge S., otomobil sürücüsüne tepki gösterirken, alaycı bir ifadeyle karşı karşıya kaldı.
Hayvansever Özge S., 112’yi arayarak çevre doğa ve hayvanşları koruma polisi Haydi’ye ihbarda bulunmak istedi. Olayın gerçekleştiği yerin jandarma bölgesi olduğunun ifade edilmesi üzerine bu kez jandarmayı arayarak ihbarda bulunan Özge S.’ye belediye zabıtasının ilgilenmesi gerektiği kaydedildi.
Sokak kedisi için mücadelesini sürdüren Özge S. bu kez Trabzon Cumhuriyet Savcılığının kapısını çaldı. Cumhuriyet Savcılığı ise jandarmaya giderek suç duyurusunda bulunması için yönlendirdi. Özge S. jandarmaya giderek suç duyurusunda bulundu.
CEZASIZ KALMAMASI İÇİN MÜCADELE BAŞLATTIYaşadığı olayı anlatan hayvansever Özge S. ise, “Bir kaç gündür kedilerimizi araçlar çarpıyor, kaçıyor bir şekilde ölüyorlar. Saat 16.00 civarında kedilerim beslemeye çıktım. Akçaabat Kavaklı’da yıllardır düzenli olarak her gün besleme yapıyorum.
8 aylık belediye tarafından kısırlaştırmış olduğum bir kediye mamasını verdim, su içti. Sonra gezinirken bir araç geldi kenarda duran kelimenin kafasının üzerinden geçti. Sırtım dönüktü, arkadaşlarım gördü. Arkamı döndüğümde kedi çırpınıyordu. Zaten bir dakika içerisinde öldü. Sonra aracın peşinden koştum, durdurdum. Ben tabi çığlık çığlığa bir panik içindeydim, ağlıyordum.
O da ‘Ben kediyi ezdim, ona bakmaya geliyorum.’ dedi. ‘Kedi öldü.’ dedim. ‘Ben sizinle muhatap olmak istemiyorum.’ dedi. Cinsiyetçilik tavrıyla bir erkek aradı. ‘Benimle konuşacaksınız, kedi benim kedim.’ dedim. Sokakta yaşayan bir kedi ama sonuçta bakımını üstlendiğim bir kediydi. Haydi polisini aradım, jandarmayı aradım ama belediyenin ilgilenmesi gerektiğini söylediler.
Zabıta gelmesi gerektiğini söylediler. Belediyeden gelen olmadı. Bu sebepten dolayı tutanak tutturamadım ama gerekli fotoğrafları, videoları çektim. O tekrar benimle konuşmak istemediğini söyledi. Ben de kendisini şikayet edeceğimi söyledim.
Adam tekrar 3-5 kez daha gülerek beni ciddiye almayarak ev adresini vererek gitti. ‘Ben şurada oturuyorum, gidin istediğiniz yere şikayet edin.’ dedi. Ben de suç duyurusunda bulundu.” iddialarında bulundu. Özge S.’nin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma sürüyor.