Trabzon’da Toplumsal Cinsiyet ve Kadına Şiddet Konulu Tiyatro Gösterisi Büyük İlgi Gördü…

Ahmet Parmak’ın yönettiği, toplumsal cinsiyet rollerini ve kadına yönelik şiddeti mizahi bir bakışla inceleyen oyun, ataerkil sistemi eleştiriyor. Oyunun ana teması, dünyada artan kadına yönelik şiddete odaklanarak, medyada sıkça karşılaştığımız şiddet haberlerine ironik bir yaklaşım sunuyor. “Erkek Şiddeti Bitmiyor”, “Erkek Cinayetlerine Son”, “Yine Bir Erkek Cinayeti Daha”, “Erkekler Sokaklarda”, “Gece Geç Vakitte Sokakta Olan Erkeğe Taciz” gibi hayali haber başlıkları, seyircilere düşündürücü bir perspektif sunuyor.
Oyunun birinci perdesi, ataerkil sistemin çıkmazlarını detaylı bir şekilde ele alırken, ikinci perde ise “Kadınla erkek yer değiştirseydi insan için dünya nasıl bir yer olurdu?” sorusuna mizahi bir üslupla cevap arıyor.

Selen Nur Kahraman, Sefa Samet Yavuz, Asena Öztürk Parmak, Damla Karslı, Can Parmak, Nihat Çakır, Beyza Nur Beşir ve Ahmet Parmak gibi deneyimli oyuncuların yer aldığı oyunun dekor tasarımını Mahmut Mutaf üstleniyor. “Arızalı Beyinler” adlı oyun, toplumsal cinsiyet rollerini ve şiddeti sorgulayarak seyircilere düşündürmeyi amaçlıyor ve Trabzon Seyir Tiyatrosu’nun sahne sanatlarındaki katkılarına yeni bir boyut ekliyor.