Trabzon’daki seçim yarışında Trabzonsporlu gönderme: “Umut Bozok’tan gol kralı olursa!..”

Saadet Partisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Yakuphan, partililerle birlikte günebakış’ı ziyaret etti. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı seçileceğine inandığını kaydeden Recep Yakuphan, göreve gelmeleri halinde öncelikle imarla ilgili sorunları çözüme kavuşturacaklarını vaat etti.
Sadece Büyükşehirde değil Of ve Dernekpazarı’nda da seçime kazanacaklarına dair büyük bir inanç taşıdıklarına işaret eden Saadet Partisi adayı Recep Yakuphan, AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Ortahisar Belediye Başkanı A. Metin Genç’i de eleştirdi.
Ortahisar Belediye Başkanı A. Metin Genç’i çok başarısız bulduğunu dile getiren Saadet Partili Yakuphan, “İnsanlarla ilişkileri çok iyi. Düğünlere, cenazelere gidiyor. Ancak Ortahisar’daki 10 yılına baktığımız zaman başarılı bulmuyoruz. Şehirde çok ciddi bir otopark sorunu var.
İskenderpaşa’nın oradaki otopark yap işlet devret modeliyle yapıldı. Belediyenin orada bir kuruşu yok. Tünel Akvaryum’da yap işlet devret modeliyle yapıldı. Fena bir hizmet değil.” değerlendirmelerinde bulundu.
“TRABZON, KAPLUMBAĞA HIZIYLA GİDİYOR”Otopark sorununa ilişkin eleştirilerde bulunan Saadet Partisi adayı Recep Yakuphan, “İnsanlar trafikte çok yüksek bir stres altında. Kanuni Bulvarı kapsamında yapılan viyadükler ortada. Ortahisar Belediye Başkanı, Ortahisar sınırları içinde yapılan tüm işlerden sorumlu.
Karayollarının yaptığı yapacağı geçişler Belediye Meclisine geliyor. Profesyonellik burada devreye giriyor. Anlamadığı için biz Ankara’dan bunu koparalım diyorlar. Tıpkı çimento fabrikasında olduğu gibi. ‘Çimento Fabrikası’nı istersen Meydan’da yap.’ cümlesini ben duydum.
Değirmendere’de şehrin içinde yapıldı. Üzerimize toz yağdı. Yanlış oldu. Bu da öyle! 15 yılda Trabzon ne kadar mesafe aldı, noktasında baktığımız zaman ben diyorum ki kaplumbağa hızıyla gidiyorlar!” eleştirilerinde bulundu.
“RAYLI SİSTEM İÇİN ÇİZGİ ATMAMIŞLAR”Raylı sistem gibi birçok projenin Trabzon’da sadece vaat olarak kaldığını da dile getiren Saadet Partisi adayı Recep Yakuphan, “Bir iş yapılacağı zaman bu önce imara işlenmeli. Trabzon Büyükşehir Belediyesi imar işlerine gidin, ‘Raylı sistem nereden geçiyor. Bir bakabilir miyim?’ deyin. Çizgi atılmamış! Biz burada üzülüyoruz. Başarılı bir yönetim olsa isterdik.” İfadelerini kullandı.
TRABZON’DA ÖNCELİKLİ ÇALIŞMA ALANLARI İMAR OLACAKSaadet Partisi’nin hedefleri hakkında da bilgi veren Başkan adayı Yakuphan, “Trabzon için neler yapabileceğimizi inceledik. Çok güzel projelerimiz var. Biz özellikle imardan gideceğiz. Trabzon şehrinin imar planı ile ilgili çalışacağız. Şu anda Değirmendere’den Avni Akar Stadyumu’nun olduğu yere kadar eski Trabzon için 9 ay süre veriyoruz. Biz burayı 9 ayda maketi ile birlikte yapacağız. Raylı sistemin nereden geçeceğini insanlar maketle görebilecekler.” diye konuştu.
TRABZON’A MEGA PROJE OLARAK 3 MEYDAN VAAT ETTİTrabzon’da 3 meydan projesi olduğunu da dile getiren Başkan adayı Yakuphan, “Trabzon’un 50 yıllık imar planını hazırlayacağız. Bunun içinde 3 tane meydan projesi var. Bir tanesi Meydan parkı. Bunu 5 kat aşağı indiriyoruz. Diğeri Karagöz Meydanı. Burayı da 2 kat aşağı indiriyoruz. Üstü komple yeşillik olacak. Meydan Parkı’na benzer bir meydan olacak. Moloz’daki Büyük Camii çevresinde 20 dönümlük arazi var. 20 dönümün tamamını düzenleyeceğiz. Bu dediğim projelerin maliyeti beton, işçilik, demir. Büyükşehir Belediyesinin yap işlet devrete hiç girmeden çözebileceği 3 büyük mega proje. Bunun gibi bizim çok projemiz var.” açıklamalarında bulundu.
UMUT BOZOK ÜZERİNDEN AHMET METİN GENÇ’E GÖNDERMEAK Parti adayı Ahmet Metin Genç’e karşı seçimi kazanabileceğine inandığını da ifade eden Başkan adayı Recep Yakuphan, “Benim gördüğüm kadarıyla adaylar noktasında buna Sayın Ahmet Metin Genç de dahil, Trabzon vizyonunu kaybediyor. Bunlardan bir başarı da çıkmaz, kalitede çıkmaz.
Trabzon’da ekonomik sorunlardan dolayı vatandaştan iktidara yönelik tepki de var. Yerel seçimlere 2 ay var ve ben kendimi başkan seçilecek olarak görüyorum. Gerçek bir demokrasiyle tartsalar biz şu anda ilk iki kulvardayız.
Ben Ahmet Metin Genç’in en iyi rakibiyim. İkimiz bir araya gelirsek, biz oradan 3-0 çıkarız. Umut Bozuk bizim Trabzonspor’da futbolcumuz. Şimdi Umut Bozok’tan gol kralı olursa Trabzonspor’a sayın AK Parti’nin adayından da Trabzon’dan gol kralı olur.” eleştirilerinde bulundu.
İthal yöneticilerin şehre kaybettirdiğini de ifade eden Yakuphan, şehrin içinden çıkan Saadet kadroları ile Trabzon’a hizmet edeceklerini sözlerini ekledi.