Trabzon’dan Çağrı! Mardin’de Mazbatalar Geri Alınsın

Kuru açıklamasında Mardin’de yaşananların kabul edilemeyeceğini belirtirken “ Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığına ve İstiklal Marşı ile Bayrağına hainlik içinde olarak derhal mazbataları ellerinden alınmalıdır.” dedi.
TÜRKAV BAŞKANINDAN ZOR SORULARMardin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde demokratik hukuk devletinde olamayacak bir isyan olduğunu ve yapılanların Türk Devletine karşı olduğunu söyleyen Kenan Kuru, 31 Mart’ ta yapılan yerel yönetimler seçimi ile mazbatalarını alanların yaptıkları Belediye Meclisi toplantıları olmaktadır. Mardin’ de de yapılan toplantıda İstiklal Marşı’mızın okunmaması meclis üyelerinin oylarına sunularak oy birliği ile kabul edilerek okunmamıştır.” dedi.
Anayasa niteliklerini sorgulamanın belediye meclisi yetkisinde olmadığını söyleyen Kuru “Siz neyi oylattırdınız ve oyladınız? Çıkan sonuca göre İstiklal Marşı’nı okutmayıp diğer görüşülecek konulara geçtiniz? Neden?” sorularını sordu.
KÖKÜ DIŞARIDA OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEAnayasal sistem içinde yerini bulan Mardin Belediye Yönetim organlarının meşru durumda olmadığını söyleyen Kuru, “O halde Hukuki olarak görevlerinden uzaklaştırılmaları kaçınılmazdır.
Mardin Belediye Meclisi istiklal Marşını okumamakla kökü dışarıda olduğunu göstermektedir. Ve Hukuki yaptırım uygulanmasını buradan kamuoyuna açıklıyoruz. Mardin Belediye Başkanı ve Meclisi Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığına ve İstiklal Marşı ile Bayrağına hainlik içinde olarak derhal mazbataları ellerinden alınmalıdır.
Alçaktırlar. Şerefsizce bir tutum içindedirler. Çünkü tarihi olaylar devamlı akış halinde olup bir zincirin halkaları gibi, sebep ve sonuç ilişkisi içinde birbirini takip ederler. “ ifadelerini kullandı.
MAZBATALARI GERİ ALINIP YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMELİLERMardin Belediye Meclisinde Türk bayrağına ve İstiklal Marşına karşı durulduğunu söyleyen Kuru, yapılan hareketin art niyetli olduğunu söyledi.  Kuru, “Kendi felsefelerini kabul ettirme yarışında olduklarını kamuoyu önünde sergilemişlerdir.
Mardin’ de oynanmak istenen bu hain ve alçakça anlayışlara karşı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti uygar devlet olarak Hukuk içinde önce mazbataları geri alınıp yargı önünde hesap vermeleri önemli olacaktır.
İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif diyor ya;  Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın. Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın…   TÜRKAV olarak ortada olan bu alçakça durumlar ile hukuk tanımazlıkları milletin hizmetinde olan Kamu Çalışanları olarak, şiddetle ve nefretle kınıyoruz. “ cümleleriyle açıklamalarını noktaladı.