Trabzonlu siyasilerden Murat Kurum’a destek geldi!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Ocak Pazar günü İstanbul’da 26 ilin Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. İstanbul’un da Belediye Başkan adayını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzonlu Ekrem İmamoğlu’nun karşısında Murat Kurum’un seçime gireceğini belirtti. Adayların belli olmasının ardından Ekrem İmamoğlu’nun memleketi Trabzon’dan Murat Kurum’a destek mesajları birbiri ardına geldi.
AK Parti Trabzon Milletvekilleri başta olmak üzere, AK Partili siyasetçiler Kurum’u tebrik ederek başarılar diledi. AK Parti Trabzon Milletvekillerinden Adil Karaismailoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhur İttifakı olarak, gerçek belediyecilik anlayışı ile büyükşehirlerde ve belediyecilikte milletimize hizmet taşımak adına yola çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Murat Kurum ve diğer adaylarımıza başarılar diliyorum. Değer üretmek için görev alan tüm kadrolarımızı Allah muvaffak etsin.” dileklerinde bulundu.
Vekil Vehbi Koç ise açıklanan belediye başkan adaylarını tebrik ederek, “Yerel Yönetimlerde Türkiye Yüzyılı için startı İstanbul’dan verdik! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sn. Murat Kurum başta olmak üzere; Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Aday Tanıtım Toplantımızda açıkladığı 11 Büyükşehir ve 15 İl Belediye Başkan Adayımız şehirlerimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. 31 Mart 2024 seçimlerini kazanarak yatırım, proje ve hizmetlerle milletimizin hizmetkârı olmaya devam edeceğiz.” dedi.
Trabzonlu Vekil Mustafa Şen de Murat Kurum’u tebrik ederek, “Türkiye Yüzyılı Şehirleri İçin Hazırız Kararlıyız. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yazdığımız belediyecilik destanlarına yenilerini ekleyecek, şehirlerimizi daha ileri taşıyacak ve hizmet siyasetimiz ile milletimize hizmetkar olmaya devam edeceğiz. Açıklanan adaylarımız Türkiye Yüzyılı şehirlerine, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.” dedi.
Açıklanan adaylarla ilgili paylaşımda bulunan AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, “Yeniden İstanbul. Sana hizmet etmeyen, İki cihanda mesul. Heybetinle doğrul, Kalk yeniden İstanbul! Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak açıklanan Sayın Murat Kurum’u tebrik ediyor, adaylığının İstanbul’umuz ve Türkiye’miz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Fatih’in İstanbul’u fethettiği aşkla yeniden İstanbul!” dedi.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da “Türkiye Yüzyılında İstanbul’u aşkla, gayretle, samimiyetle, yeniden AK Belediyecilik ile buluşturacak adayımız, Sn. Bakanımız Murat Kurum. Hazırız, Kararlıyız.” açıklamasında bulundu.