Trabzonlu vekil TBMM’de esnaf kredilerindeki faiz artışına tepki gösterdi!

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın TBMM’de esnaf kredilerinde faiz artışı hakkında eleştirilerde bulundu. Milletvekili Aydın, “Esnafın üzerinden kurban kesmeye çalışanların yaşama şansı yoktur.” dedi.
“Sandıkta emekliden ders aldığı gibi aynı dersi esnafımızdan da alacaktır”Esnaf kredilerindeki faiz artışı hakkında Milletvekili Aydın, “Esnafın hükümete güvenerek çektiği ve kullanmakta olduğu kredilerin faizini artırarak esnafın kalbine hançer saplamıştır. Kredilerin mevcut faizlerini yüzde 7 buçuk yüzde 17’ye yüzde 8 buçuktan yüzde 18’e yüzde 9 buçuktan yüzde 21’e yükselterek esnafı yok saydınız. Esnafın sorunlarını göz ardı edenler sandıkta emekliden ders aldığı gibi aynı dersi esnafımızdan da alacaktır. Esnafın üzerinden kurban kesmeye çalışanların yaşama şansı yoktur.” ifadelerini kullandı.
Esnaflarımızın değerini idrak edemeyen hükümeti, aldığı faiz artırımı kararı için uyarıyorum.Esnafın sorunlarını göz ardı edenler, sandıkta emekliden ders aldığı gibi, aynı dersi esnafımızdan da alacaktır.İYİ Parti olarak; Esnaflarımızın T.B.M.M. çatısı altında sesi olmaya… pic.twitter.com/FBwhdCsxBo
— Yavuz Aydın (@Yavuzaydn61) May 21, 2024