Trabzonspor Abdülkadir Ömür transferini duyurdu! Transfer KAP’a bildirildi

Trabzonspor Abdülkadir Ömür transferini duyurdu. Trabzonspor, Abdülkadir Ömür transferi için Hull City ile anlaşama sağlandığını açıkladı.
Trabzonspor’dan yapılan açıklama şu şekilde: “Kamuoyuna duyuru Profesyonel futbolcumuz Abdülkadir Ömür’ün, Hull City’ye kesin transferi konusunda anlaşma sağlanmıştır.” 
Trabzonspor Abdülkadir Ömür transferini KAP’a bildirdiTrabzonspor Abdülkadir Ömür transferini KAP’a bildirdi. KAP’ yapılan transfer bildirinde detaylar belli oldu. Bordo-mavili kulüpten KAP’a yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcumuz Abdülkadir Ömür’ün, Hull City’ye kesin transferi konusunda anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre; Hull City, Kulübümüze, sözleşme fesih bedeli olarak 2.500.000.-EUR ödeme yapacaktır. Anlaşma kapsamında; Hull City’nin, oyuncu ile sözleşmesi devam ettiği süre boyunca İngiltere Premier Lige çıkması halinde, Kulübümüze, 2.500.000.-EUR daha ödeme yapacaktır. Ayrıca, Kulübümüze, oyuncunun bir başka kulübe kiralanması ve/veya kesin transferinin gerçekleşmesi halinde elde edilecek transfer bedelinin, işbu anlaşma dolayısıyla Kulübümüze ödenen/ödenecek bedeller düşüldükten sonra kalan kısmının %50’si ödenecektir. Yine anlaşma uyarınca, oyuncunun Türkiye’ye transferi durumu söz konusu olması halinde öncelik hakkı Kulübümüze ait olacaktır.” ifadeleri kullanıldı. 
Abdülkadir Ömür fesih tazminatı almayacakAbdülkadir Ömür’ün sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini KAP’a bildiren Trabzonspor oyuncunun herhangi bir fesih tazminatı almayacağını kaydetti. KAP’a yapılan açıklama şu şekilde: “Şirketimiz ile profesyonel futbolcumuz Abdülkadir Ömür arasındaki 31.05.2027 bitiş tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir. Yapılan anlaşmaya göre oyuncuya herhangi bir fesih tazminatı ödenmeyecektir.”