Trabzonspor Avcı İle Duraklama Dönemine Geçti!

Süper Lig’de 2021-2022 sezonunu şampiyon olarak tamamlayıp, 38 yıl sonra şampiyonluk sevinci yaşayan  Trabzonspor, son iki sezondur adeta duraklama dönemine girdi. Sportif ve mali açıdan sıkıntılı günler geçiren bordo-mavililer, Nisan 2022’den beri moral arıyor.
Yönetim, teknik heyet ve futbolcu sirkülasyonlarının yaşandığı Karadeniz ekibi, aradığı saha sonuçlarını bulamazken, zirvenin ise uzağında kaldı. İnişli-çıkışlı performans ve sonuçlar alan bordo-mavili ekip, istikrarı yakalayamadı.
Lider ile arasındaki puan farkı 20’ye çıktıTrabzonspor, geçtiğimiz sezon oynadığı 22 maçta 11 galibiyet, 5 beraberlik ve 6 mağlubiyet elde etti. 38 puanla 6. sırada yer alan bordo-mavililer, bu sezon da benzer tablo ile karşı kaşıya kaldı. Bu sezon ise 22 müsabakada 11 galibiyet, 4 beraberlik ve 7 mağlubiyet alan Trabzonspor, 37 puan topladı.
Geçtiğimiz sezonun 1 puan gerisinde kalan Karadeniz ekibi, 57 puanla zirvede aynı puana sahip Fenerbahçe ve Galatasaray’ın 20 puan gerisinde 3. basamakta yer aldı.