Trabzonspor bizzat disiplin kuruluna sevk etti! Tribün liderinden flaş cevap

Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen, Trabzonlu Gençler Taraftar grubunun tribün lideri Mehmet Fındıkçı’nın disipline sevk ettiklerini açıkladı. Sürmen, yapılanın suç olduğuna dikkat çekerek, “Kulübümüz tüzüğünün 7. maddesindeki kulübün amaçlarına aykırı davranmıştır.” dedi. Sürmen’in açıklamalarına Fındıkçı sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.
Trabzonspor Mehmet Fındıkçı’yı Disiplin Kurulu’na sevk edildi”Yaşasın şeriat” şeklinde paylaşımı ile gündem olan Mehmet Fındıkçı disipline sevk edildi. Konuyla ilgili Başkan Sürmen Olağan Divan Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Sürmen, “Farklı siyasi görüşler olabilir. Trabzonspor zaten farklı siyasi görüşlerdeki insanların olması gereken bir yerdir. Bura siyasi bir yer değil ama görüyoruz ki bazı üyelerimiz bunu abartıyor. Taraftar grubu lideri olarak (Trabzonlu Gençler) kulübümüze çok katkısı olduğuna inandığımız Mehmet Fındıkçı kardeşimizi daha önce İstiklal Marşı’nı eli cebinde dinlerken izledik ve biz bunu algılama hatası mı diye düşündük. Fakat 19 Şubat’ta sosyal medya hesabında “Yaşasın şeriat” şeklinde bir paylaşım yaptı. Bu hem Anayasa suçudur hem de Türk Ceza Kanunu’na göre suç olmakla birlikte kulübümüz tüzüğünün 7. maddesindeki kulübün amaçlarına aykırı davranmıştır. Biz bu nedenle dün 01.03.2024 tarihi itibarıyla tüzüğün 58. maddesi gereği bize verilen yetkiyle kendisini disiplin cezası verilmesi için Trabzonspor Disiplin Kurulu’na sevk ettik.” ifadelerini kullandı.
Mehmet Fındıkçı, Sürmen’e cevap verdiAli Sürmen’in sözlerine Trabzonlu Gençler Grubu lideri Mehmet Fındıkçı cevap verdi. Sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan Fındıkçı, “İnsanların kanununu yüce Allah’ın kanunundan üstün gören zavallılar mahşerde neyin ne olduğu gördüğünüzde yüce Allah yar ve yardımcınız olsun. Günahkar olabiliriz ama bu Allah’ın dinine sahip çıkmayacağımız anlamına gelmez.” dedi.