Trabzonspor için dikkat çeken sözler! Flaş kıyaslama…

Trabzonspor,  Süper Lig’in 33. haftasında deplasmanda dün Kayserispor ile karşı karşıya geldi. Maç Trabzonspor’un 2-1’lik galibiyeti ile sonuçlandı. Maç sonu ünlü spor yorumcusu Zeki Uzundurukan, Aspor ekranlarında eleştirilerde bulundu.
“Trabzonspor önümüzdeki sezonun şampiyonluk adaylarından”Trabzonspor’un Ziraat Türkiye Kupasını kazanırsa sezonu kurtaracağını dile getiren Uzundurukan, “Trabzonspor’un 2 hedefi var. Kupa’da devam ediyor. Kupa şampiyonluğu Trabzonspor’un sezonu kurtarmasını sağlar. Çünkü Fenerbahçe ve Galatasaray kadrolarına baktığında Trabzonspor’un kadrosunda baktığında ara dağlar kadar fark var. Kalite farkı var. Bu sezon üçüncülükte Trabzonspor için bir başarı olur. Abdullah Avcı’nın da performansı inişli çıkışlıda olsa zaman zaman kötü futbolda oynatsa en azından bir hedef hocası olduğunu gösteriyor. Ziraat Türkiye Kupası’nı şampiyon bitirirse Trabzonspor iyi transferlerle önümüzdeki sezonun şampiyonluk adaylarından olur. Ama ben yine de bu kadro için kolay değil.” ifadelerini kullandı.
Abdullah Avcı büyük takım hocasıAbdullah Avcı’nın büyük takım hocası olduğunu belirten Uzundurukan, “Bjelica’yı gördük. Ne umutlarla geldi Hatayspor maçında 3-2 maçı kaybediyorsun. Mesela Abdullah Avcı’nın da kaybettiği maçlar oldu. Kötü oynadığı futbolda oldu. Ama yine de büyük takım hocası. A+ teknik direktörlerden biri. Hedefe ulaştırdı mı? Ulaştırdı. Kendini kanıtladı. Bence şuanda Trabzonspor için iyi bir seçim ve başkan Ertuğrul Doğan’la da çok iyi anlaştığı için… Yaz transfer döneminde de karavana transfer yapacağını düşünmüyorum. Bir kez başardılar tekrar başarabilirler.” dedi.