Trabzonspor maçı sonrası Erman Toroğlu’ndan net cevap! “Pozisyon penaltı”

Süper Lig’in 24’üncü haftasında   Trabzonspor, Beşiktaş’a deplasmanda 2-0 yenildi. Maçın hakemi Arda Kardeşler’in kararları mücadelede içinde ve sonrasında gündeme oturdu. Enis Bardhi’nin formasının çekildiği ve yerde kaldığı pozisyonda penaltı beklenmesine rağmen VAR’a bile gitmeyen hakem Arda Kardeşler’e taraftarlar tepki gördü. Ünlü yorumcu Erman Toroğlu’da Aspor ekranlarında yaşanan pozisyonu değerlendirdi. 
“Pozisyon penaltı, VAR’ın hakemi çağırması gerekirdi”Yaşanan pozisyonun penaltı olduğunu dile getiren Toroğlu, “Bardhi havaya kalkıyor topa gidecek oyuncuyu bırakmıyor. İki ayağı da havada ve Beşiktaşlı oyuncu çekmeye devam ediyor. Hakem bunu görür mü? Görmez mi? Hakem karşıdan bakıyor. Görüyor ama bu pozisyona VAR’ı çağırması lazım. Bu pozisyonda VAR hakeminin kesinlikle ama kesinlikle çağırması lazımdı. Bu penaltının net verilmesi gerekirdi. Vermemiş. Pozisyon penaltı, VAR’ın hakemi çağırması gerekirdi.” ifadelerini kullandı.
? Bardhi’ye yapılan müdahale penaltı mı??️ Erman Toroğlu: Pozisyon penaltı, VAR’ın hakemi çağırması gerekirdi. pic.twitter.com/hBXueqbwuT
— A Spor (@aspor) February 4, 2024