Trabzonspor maçında skandala imza atmıştı! Sınır dışı edildi

Süper Lig’in 20’nci haftasında oynanan Antalyaspor- Trabzonspor maçında ev sahibi ekibin İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel’in attığı golden sonra yaptığı skandal hareket sonrası futbolcu göz altına alındı. Ardından serbest bırakılan futbolcunun sınır dışı edildiği öğrenildi. Konuyla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıklamalarda bulundu.
Sagiv Jehezkel sınır dışı edildiTrabzonspor maçında attığı golün ardından İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını destekleyici bileğindeki yazıyı kameralara gösteren ve sonrasında gözaltına alınan İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Futbolcu için yeni karar verildi. Antalyaspor’un İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel sınır dışı edildi. Bakan Yerlikaya konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Antalyaspor’un İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel, Saat 17.15 itibarıyla ülkemizden ayrılmıştır. Bir kez daha belirtmek isterim ki; Türkiye her zaman tüm mazlumların ve Filistin halkının yanındadır.”
Sagiv Jehezkel PFDK’ya sevk edildiÖte yandan Türkiye Futbol Federasyonu futbolcuyu PFDK’ya sevk edildiğini duyurdu. TFF’den yapılan açıklamada, “BITEXEN ANTALYASPOR Kulübü’nün 14.01.2024 tarihinde oynanan BITEXEN ANTALYASPOR-TRABZONSPOR A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasındaki futbolcusunun “ ideolojik propagandası” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 42. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine, BITEXEN ANTALYASPOR Kulübü futbolcusu SAGIV SHALOM JEHEZKEL ’in aynı müsabakadaki “ ideolojik propagandası” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 42. maddesi uyarınca 15.01.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.
Yanı sıra TFF konuyla ilgili şu sözleri kullandı: “Trendyol Süper Lig’de bugün oynanan Bitexen Antalyaspor – Trabzonspor maçında futbolcu Segiv Jehezkel’in hiçbir şekilde kabul edilemez davranışını kınıyoruz. Bitexen Antalyaspor’un futbolcu ile ilgili aldığı kadro dışı bırakılma kararını yerinde buluyoruz. Sorumlular ile ilgili gerekli işlemler ve disiplin soruşturmaları ivedilikle başlatılmıştır. İnsanlık onurunu ve Türk toplumunun vicdanını rahatsız eden bu hareketin sorumluları ile ilgili gereğinin yapılacağından kamuoyunun şüphesi olmasın.”