Trabzonspor, Yunanistan’da Futbolcu Avında

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, transferde öncelikli hedeflerinin orta saha ve defans hattı olduğunu ifade etmişti. Bu açıklamanın ardından, Karadeniz devine çeşitli futbolcu önerileri gelmeye başladı. Uzun bir süredir Yunan ekibi Olimpiakos’ta forma giyen Mady Camara da önerilen isimler arasında bulunuyor. Menajerler, Trabzonspor’un 8 numara pozisyonu için arayış içinde olduğunu belirterek, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Gineli orta sahayı önerdiler.
Trabzonspor İçin Cazip Fırsat Transferi2018 yılında Olimpiakos’a katılan 26 yaşındaki oyuncunun sözleşmesi, 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Mady Camara’nın, merkez orta saha, ön libero ve 10 numara pozisyonlarında oynayabilme yeteneği, onu Trabzonspor için cazip kılıyor. Transfer konusundaki nihai kararı teknik direktör Abdullah Avcı verecek.
Genç, Tecrübeli ve DeğerliFutbolcunun güncel piyasa değeri 8 milyon Euro olarak belirlenmiştir. 1.82 metre boyundaki Camara, 2021 yılında 15 milyon Euro ile en yüksek piyasa değerine ulaşmıştı. Ancak güncel verilere göre, Mady Camara’nın şu anki değeri 8 milyon Euro olarak hesaplanıyor. Hem hala genç hem de tecrübeli olarak görülebilecek 26 yaşındaki futbolcunun fiziksel gücü de beğeni topluyor.