Trabzonspor’da Hepsi Gitti O Kaldı! Flaş Açıklamalar Yaptı

Trabzonspor’a transfer olurken, bordo-mavililerde Yunan futbolcuların varlığının tercihini etkilediğini belirten oyuncu, Yunanistan basınına konuştu.
Trabzonspor’da Hayalini GerçekleştirdiFountas, “Siopis de buradaydı. Yabancı bir takımda dört Yunan oyuncu bulunması etkileyiciydi. Yurt dışında Yunan oyuncularla oynamak şansına hiç sahip olmadım ve bunu her zaman istemiştim” ifadelerini kullandı.
Yaklaşık 8 yıldır Yunanistan dışında futbol oynadığını vurgulayan Fountas, “Bu durum psikolojik açıdan önemli. 8 yıldır Yunanistan dışında oynuyorum ve Yunan futbolcularla, özellikle de milli takımdan tanıdığımız oyuncularla bir arada olmayı özlemiştim. Hangi kulüpte oynarsam oynayayım, başarılı olmak istiyorum ve her gün en iyisi için çabalıyorum” diye konuştu.

“Trabzonspor’a Transfer Olurken Bakasetas’ı Aradım”Fountas, Trabzon’a ilk geldiğinde arkadaşıyla ilişkisini şu şekilde açıkladı: “Bakasetas’ı uzun yıllardır tanıyorum, Panionios’ta takım arkadaşıydık ama milli takımda da birlikte devam ediyoruz. Takımla sözleşme imzalamadan önce ilk aradığım kişi oydu. Gelir gelmez bana sarıldı ve kendimi iyi hissetmemi sağladı. Sadece Tasos değil, Kourbelis de öyle. İlişkimiz mükemmel ve takımdaki günlük hayatımızı özleyeceğim” dedi.