Trabzonspor’daki Rick Karsdorp seslerine Mourinho şoku!

Trabzonspor’dan Jens Larsen’in ayrılığının sonra sağ bek mevkii için ciddi bir açık söz konusu. Teknik direktör Abdullah Avcı bu bölümde Mehmet Can Aydın ve Hüseyin Türkmen’e şans veriyordu fakat Hüseyin Türkmen, Çaykur Rizespor maçında yaşadığı sakatlık sonrası ameliyat oldu ve sezonu kapattı. Mehmet Can Aydın ise kiralık bir futbolcu ve Avcı, oyuncu ile sözleşme uzatılmasını istemiyor. O nedenle bu mevki için hem kaliteli hem de yetenekli bir isim isteniyor.
Jose Mourinho’nun ayrılığı transferi etkilediŞu ana kadar birçok futbolcunun adı Trabzonspor ile anıldı. Bu isimlerden birinin Bordo Mavili formayı giymesi ve imza atması bekleniyor. İlk adı geçen isim Roma’dan Hollandalı sağ bek Rick Karsdorp olmuştu. Jose Mourinho’nun ayrılması ile tecrübeli ismin Roma’da kalma ihtimali bulunuyor. Bir diğer isim Japon yıldız Daiki Hashioka, 24 yaşındaki oyuncunun adı da Trabzonspor ile transfer dedikoduları arasında yer alıyor.
Danimarkalının yeri yine bir Danimarkalı ile de doldurulabilir. Şu ana kadar en güçlü transfer duyumları ise 23 yaşındaki futbolcu Oliver Sonne için geldi. Danimarka ekiplerinden Silkeborg IF forması giyen Sonne’nin Trabzonspor’da oynayan Larsen ve Cornelius’tan dolayı takıma da hakim olduğu bilgisi bulunuyor.