Trabzonspor’dan Ayrılmıştı! Yıllar Sonra Açıkladı ” Trabzonspor’a Gittiğim İçin Pişman… Şenol Güneş Zamanında…”

TFF 2. Lig ekiplerinden Bucaspor 1928 forması giyen 36 yaşındaki milli futbolcu Yasin Öztekin, Spor Arena’ya konuk oldu. Öztekin, kariyerine ve Trabzonspor’a transferi ile ilgili  detayları açıkladı.
Yasin Öztekin’den Yıllar Sonra Trabzonspor İtirafıFlaş açıklamalarda bulunan Öztekin ”Gençlerbirliği’nde 1,5 sene kaldım. Benim için muhteşem geçmişti. Hocamız ilk başta Ralf Zumdick’ti. Daha sonra Fuat Çapa’yla bayağı bir iyi şeyler yaptık. Ondan sonra isteyen takımlar olmuştu ama ben o zamanlar Trabzonspor’u seçmiştim.
Gençlerbirliği’nde kalmam için epey bir ikna etmeye çalışmışlardı ama gidip Trabzonspor’a 4 yıllık imza attım.
”Trabzonspor’a Gittiğim İçin Hiç Pişman Değilim”Tabii ki pişman değilim ama futbol hayatımda her zaman ‘keşke şöyle yapsaydım, keşke böyle yapsaydım’ diye içimde böyle düşünceler kalmıştır yani.  O zamanlar iyi performansımdan dolayı isteyen takımlar çoktu.
Trabzonspor’a 4 yıllık imza attım ama 1 sene sonra ayrılmıştım. İyi zamanda Trabzonspor’a imza attım ama İstanbul takımlarından birine de imza atabilirdim. Ama işte bazı karar veren insanlara güvendiğin için o yüzden doğru olmayan kararlar verdim. Yine de Trabzonspor’a gittiğim için hiç pişman değilim.” dedi.
Yasin Öztekin Trabzonspor’dan Ayrılma Sebeplerini AçıkladıTrabzonspor ile 4 yıllık sözleşme imzalayan ve 1 sezon forma giydikten sonra takımdan ayrılan Yasin Öztekin, Trabzonspor’dan ayrılmasına sebep olan faktörler hakkında da açıklamalarda bulundu.
Öztekin yaptığı açıklamada ”Trabzonspor’a gittim ve 4 yıllık imza attım. Çok iyi oyunculardan oluşan bir kadromuz vardı. Oynadığım pozisyonda da iyi oyuncularımız vardı ama ben kendime güvendiğim için gittim.
Şenol Güneş zamanında bütün maçlarda oynadım. Şenol Güneş, her idmanda ve maçta en iyisini yapmaya çalışan, gerçekten futbolcuları ve disiplini seven bir antrenördü. Ben de öyle olduğum için Şenol Güneş’le bütün maçları oynamıştım.
”Sözlerini Tutmadılar”O dönem yönetimle beraber aldığımız bir karar vardı ve bana söz vermişlerdi. ‘Bu sene oyna, seneye farklı bir şey yapacağız’ demişlerdi. Ben de bütün maçlarda oynamıştım. ‘Her maçta oynayacağım, bu takımın en iyilerinden biri olacağım ama sonra siz de sözünüzü tutacaksınız’ diye konuşmuştuk.
Onlar da ‘Tamam’ demişti. Ama sözlerini tutmadılar. O dönemki yöneticiler sözlerini tutmadıkları için ben de öyle bir karar alıp 1 sene sonra ayrılmıştım.” ifadelerinde bulundu.