Trabzonspor’un gençlerine 3 önemli konuda eğitim!

Trabzonspor Özkan Sümer Futbol Akademisi U15-U16 ve U17 kategorisindeki futbolcular, yoğun antrenmanların temposu dışında aldıkları eğitimlerle de geleceğe hazırlanıyor. 6 eğitim sınıfının bulunduğu akademide genç futbolcuların gelişimi için İngilizce, iletişim ve psikolojik eğitimler de veriliyor.
Hedef: Örnek sporcular kazandırmakAmatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Derviş Köz, “Double Pass firması ile yaptığımız iş birliği neticesinde akademimizdeki gençlerimizin geleceklerini her anlamda en iyi şekilde inşa etmek için oldukça detaylı çalışmalarımız var. Bu anlamda antrenörlerimiz, bilimsel gelişmelerin ışığında antrenmanlarını sürdürüyor. Tabii ki bu işin futbol tarafının yanı sıra. Çok önem verdiğimiz saha içi ve dışı davranışları ve kişisel gelişimlerini de organize ediyoruz. Burada gencimizin sadece futbol yetenekleri değil sorumluluğumuz, her anlamda kendini yetiştirmiş, topluma faydalı örnek sporcular kazandırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
Zor ama keyifli bir yol“Bizim için önemli olan 90 dakikadan çok daha fazlası” diyen Özkan Sümer Futbol Akademi Direktörü İlker Erdem de şunları söyledi: “Bu yol uzun bir yol. Zor ama keyifli bir yol. Oyuncularımızın, antrenörlerimizin ve personellerimizin gelişimi için haftalık periyodik derslerimiz var. 6 ayrı departmanımız var ve aylık bütün verileri, gelişmeleri raporlayıp ona göre değerlendirmeler yapıyoruz. Buradan çıkan oyuncuların sadece futbol yeteneklerini değil, bilgilerini, liderlik vasıflarını ve kalitelerini de yansıtmasını istiyoruz, bunun için çok çalışıyoruz.”
Sporcular buna inanıyorÖzkan Sümer Futbol Akademisi U15-U16 ve U17 kategorisindeki futbolculara İngilizce dersi veren Öğretmen Özden Baytekin ise, “Sporcuları, bu eğitimlerin gerekliliğine, geleceklerine ne kadar katkı sağlayacağına inandırmak önemli. Bu anlamda son derece istekli, çalışkan sporcularla ders yapıyoruz” ifadelerini kullandı.