Trabzonspor’un Yeni Yıldızı Thomas Meunier Türkçe Dersleri Alıyor!

Trabzonspor’un Yıldız Futbolcusu Thomas Meunier, bugün basın mensupları ile buluştu. Basın toplantısında Türkçe öğrenmeye başladığı sorulan Belçikalı yıldız, “Takımda yabancı arkadaşlarımız var. Onlarla Fransızca, Almanca, İngilizce ve Flemenkçe dilleriyle konuşup anlaşabiliyoruz. Türk oyuncularımızla da İngilizce sayesinde her konuda anlaşabiliyoruz. Burada herkes iyi hissetmemize odaklanmış durumda. Türkçe de öğrenerek entegrasyonumu hızlandırıp daha iyi adapte olmak istiyorum. Gittiğim her ülkenin dilini öğrenmeye çalışıp kendimi oranın bir parçasıymış gibi hissetmek isteyen bir insanım. Türkçe dersleri almamın da bu süreci hızlandırdığını söyleyebilirim” dedi. 
Meunier, ardından muhabirimizin özel isteği üzerine öğrendiği Türkçe kelimelerden birkaçını söyledi ve basın mensuplarına Türkçe bir şekilde, “Merhaba, nasılsınız, Benim adım Thomas” ifadelerini kullandı.
Şehir ve Tesislerle ilgili referans olarak sunabileceği izlenimlerini de paylaşan Meunier, “Ayrıca buraya geldikten sonra beklentimden çok daha iyi bir şehir ve kulüp gördüğümü ifade edebilirim. Batı şehirleri gibi. Hem modern hem de herkes yardımcı olmaya çalışıyor. Antrenman tesisleri ve genel tesis yapısı başta olmak üzere her şey çok iyi durumda. Böyle şartları bazen Dortmund’ta bile görmüyorsunuz. Buraya geldiğimde her şeyin hazır olduğunu gördüm. Bana birisi bu anlamda soru sorsa aynen bu şekilde söylerdim.”