Trabzon’un Gözde Yaylasına Ulaşım 60 Kilometre Kısaldı!

Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Aydın, Sürmene -Köprübaşı -Görnek -Sultanmurat Yolu’nun betonlandığını ve böylece sahilden Sultanmurat Yaylası’na gidişin 60 kilometre kısaldığını bildirdi.
Köprübaşı Belediye Başkanı Ali AydınSultanmurat’a Ulaşım KolaylaştıYapılan yol çalışması hakkında bilgi veren Başkan Ali Aydın, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından; Sürmene -Köprübaşı -Görnek -Sultanmurat Yolu’nun betonlanması tamamlandı. Sahili tarihi Sultanmurat’a bağlayan en kısa kara yolu.
Trabzon’dan Sultanmurat’a gitmek isteyenler bu yolu kullanırsa alternatif yollara göre gidiş dönüş 60 km. daha az yol gitmiş olacaklardır.” ifadelerini kullandı.
Harmantepe Şehitliği İçin Asfalt HedefleniyorHarmantepe şehitliği için de asfalt hedeflerinin olduğunu kaydeden Başkan Ali Aydın, “Bundan sonra inşallah Trabzon’un en büyük şehitliği olan Harmantepe Şehitliğimizin yolunu asfaltlamaya gayret edeceğiz.
Önümüzdeki dönemlerde de mahallelerimizin tümünde betonlama ve asfaltlama çalışmalarımız devam edecektir. Bütün mahallelerimizden yaylalarımıza olan yolları asfalt ya da betonlamayı hedefliyoruz.
Sultanmurat Yaylası – TrabzonBizden desteğini esirgemeyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu’na, ilçemize hizmet için her zaman yanımda olan Kaymakamımız Sayın Öznur Güler’e, Yol Yapım Daire Başkanımız Vural Fettahoğlu ve ekibine, İlçe Başkanım Mustafa Uzun’a, meclis üyesi ve muhtar arkadaşlarımıza, yardımcı olan Çifteköprü halkına, kısaca emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.