Trabzon’un o ilçesi yepyeni bir çehreye bürünüyor

Of Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi(TOKİ) iş birliğiyle yaklaşık iki ay önce inşaat çalışmalarına başlanan Of Sulaklı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ilçenin çehresini değiştirecek.
İlçe merkezinde bulunan Sulaklı Mahallesi’nde başlanan Kentsel Dönüşüm Projesi’nde önce bina yıkımları gerçekleştirildi. 6 bin metrekare alan üzerinde yapılan proje kapsamında ikişer katlı 94 adet yeni işyeri, 27 adet ofis yapılacak. Eski binaların yıkılmasıyla kent merkezi ferahlık kazanırken, yeni binaların yapılmasıyla kent merkezi estetik bir görünüş kazanacak.
485 Forekazığın 256 Tanesi ÇakıldıYeni değişen deprem yönetmeliğinden sonra revize edilen proje de 485 adet forekazık çakılması planlandı. 485 forekazığın 256’sı tamamlandı. Projede, bir yandan forekazıkların çakımı devam ederken diğer yandan ise binaların inşaat çalışmalarına da başlandı. İhale bedelinin 135 milyon TL projenin kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor.
Başkan Sarıalioğlu, “Çalışmalar Hızlı Bir Şekilde İlerliyor”Proje çalışmalarını yerinde inceleyen Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, “Kentsel dönüşüm projesi Of için önemli projelerden bir tanesi. İlçe merkezimizde yapımına başladığımız projede kısa sürede önemli bir ivme yakaladık. Arkadaşlarımız hızlı bir çalışma içerisinde. Projenin kent merkezinde olması açısından vatandaşlarımızı fazla mağdur etmeden elimizden geldiğince acele davranıyoruz. Fakat deprem yönetmeliğinin değişmesi projemiz de de bazı değişikliklere neden oldu. Depreme daha fazla dayanıklı olması için forekazık sayısında ciddi bir artışa gidildi. Bir yandan farekazık çakılırken diğer taraftan inşaat çalışmaları devam ediyor. İnşallah kısa bir süre içerisinde projeyi bitirip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.
Sulaklı Mahallesi, Kentsel Dönüşüm Projesi başta olmak üzere Of’ta hayata geçen tüm projelere desteğini veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki, önceki dönem Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut’a hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.