Trabzon’un O Mahallesinde İlk Kadın Muhtar Adayı Günebakış’a Açıkladı!

Elde edilen bilgilere göre  Trabzon’un Arsin ilçesine bağlı Çubuklu mahallesinde ilk kez kadın muhtar aday oldu. Çubuklu Mahallesi için adaylığını açıklayan Ayşe Aktürk Güneabkış Haber Sitesine seçim çalışmalarına ve projelerine dair açıklamalarda bulundu.
Projelerini  AçıkladıKöydeki en önemli sorunlardan biri olan yol sorunu olduğunu belirten Ayşe Aktürk ” Köyümüzün ulaşım sorunu var. Köy için bir şeyler yapmak istiyorum.  Belediye otobüsünü köye getirmek istiyorum.  Ayrıca, komşu köylerle işbirliği yaparak ortak projelerle yolların yapılması ve köyler arası ulaşımın kolaylaştırılmasını istiyorum” dedi.
Çubuklu mahallesinde bulunan  atıl durumdaki yerler içinde açıklamalarda bulunan Aktürk” Atıl durumda bulunan yerler köy halkının hizmetine açmayı planlıyorum. Müze, toplantı salonları oluşturarak  etkinliklere yapmak istiyorum.”
Seçilmesi halinde köyde yeni bir dönemin başlayacağını ifade eden muhtar adayı ” 680 seçmenimiz var. Beylerden ve hanımlardan destek bekliyorum.”
Son olarak muhtarlık adına gelen tepkilere değinen Ayşe Aktürk ”Tepkiler güzel. Ben oy isteme şeklini size anlatayım.  Ben şöyle anlatıyorum ben aday oldum, bayan adayı buradan geldi geçti diyeceksiniz ama tanımadık onu ben tanıyın istiyorum. Desteklerseniz sevinirim. Desteklemeseler üzülmeyeceğim. En azından buradan da bir hanım aday geldi geçti. Arkadan gelen gençler burada biz de hanım olarak aday olabilir düşünsünler istiyorum” İfadelerinde bulundu.