Türk Piyanist Nazlı Hacıalioğlu Kimdir?

1993 yılında Ankara’da doğan bir müzisyen, piyano çalmaya altı yaşında başladı ve üç yıl boyunca Fazıl Say’ın da öğrencisi olan Prof. Kamuran Gündemir ile çalıştı.
Üniversite eğitimini Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde tamamladıktan sonra Azerbaycan Devlet Sanatçısı Prof. Zöhrab Adıgüzelzade, Teymur Shamsiyev ve Emre Şen gibi birçok ünlü müzisyenle çalışma fırsatı buldu.
Nazlı Hacıalioğlu Kimdir?Avusturya tatili sırasında Innsbruck Mozarteum Konservatuarı’nda piyano bölüm başkanıyla tanışarak konservatuvara sınavla kabul edildi ve solistlik bölümünde birincilikle öğrenim görmeye başladı. Profesör Sebastian Euler’in öğrencisi oldu.
Müzik kariyeri boyunca Türkiye ve Avusturya’nın birçok şehrinde konserler verdi. Bu konserler arasında Türk-İngiliz Kültür Merkezi, Ahmet Adnan Saygun Konser Salonu, Tiroler Landestheather Innsbruck, Kunstbühne, Brucknerhaus Linz, Bratislava Primates Sarayı ve Wien Rathaus gibi prestijli mekanlarda performans sergiledi.
Nazlı Hacıalioğlu Kaç Yaşında?Piyano eğitimi boyunca çeşitli kurslara katılarak birçok ünlü müzisyenle çalışma fırsatı buldu. 2017 yılında Swarovski ailesinin özel daveti üzerine Swarovski Kristallwelten’de düzenlenen etkinlikte kimsesiz çocuklar yararına konser verdi ve Avusturya’nın en büyük konser salonlarından biri olan Brucknerhaus’ta resital gerçekleştirdi.
Halihazırda Anton Bruckner Üniversitesi’nde Profesör Sven Birch’in öğrencisi olarak hocalık üzerine master yapmakta olan müzisyen, aynı zamanda piyano dersleri vermekte ve konserlerine devam etmektedir.
Kaynak: gunebakis.com.tr