TÜRKAV Trabzon’da İstişare Kurulu Toplantısını Yaptı!

Toplantıya MHP İ l Başkanı Ömer Ayar, Ortahisar İlçe Başkanı Salih Akkoç, MHP KAÇEP Başkanı, Trabzon Yazarlar Dernekleri Başkanları, Türkiye Kamu- Sen’ e bağlı Şubelerin Başkanları ve TÜRKAV İstişare kurulu üyelerinin katıldı.
Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel Kurulda Divan Hayreti Başkanlığına Coşkun Dilber Kâtip Üyeliklere Salih Üçüncü, Nezihe Bayrak seçildi. Gündemin konuşmalar maddesinde Trabzon TÜRKAV Başkanı Kenan KURU’ ya söz verildi.
TÜRK DÜNYASI VE GAZZE MESAJITÜRKAV Başkanı Kenan KURU yaptığı konuşmada “TÜRKAV olarak Çağımızın utanç manzarası olan, Asya ve Ortadoğu’da, acı çekenlerin durumlarına dikkat çeken açıklamalarını kamuoyuna sunarak önemli bir görevi yapmanın yanında, Gazze katliamını İsrail’le yapanların bütün yönlerini kara leke olarak günümüze ve sonrasında nesillere aktarmaktadır.” dedi.
TÜRKAV’ın çalışma alanına dair konuşan Kuru, “Cumhuriyet Türkiye’sinin her alanında milletimize hizmet sunan Kamu ile Kamu çalışanları, Cumhuriyeti’mizin ilk yıllarından günümüze kadar, seçkin bir anlayışla görev yapmaktadırlar. Kamu Çalışanları devlet adına herkese hizmet sunar.” ifadelerini kullandı.
TRABZON 2053’E NEDEN SÜPER GÜÇ OLARAK GİRMESİNTürkiye Cumhuriyetinin 100. yılının kutlanmasına değinen Kuru, Trabzon’un fethine dair de konuştu. Kuru, “Fatih Sultan Mehmet hanın Trabzon’ un Fethinin 562 yılını kutladık. 2053 yılında İstanbul’un fethinin yıl dönümünde kutlarken Türkiye-Trabzon süper güç olarak neden girmesin? Hedeflerimizi belirleyen önceliklerimiz kendi tarihiyle ve kültürüyle barışık, idealist bir kamu çalışanları olarak bu kitlesine sahip olmakla özetlemek mümkündür.” cümlelerini kurdu.
MHP İL BAŞKANI AYAR: TÜRKAV FİKRİ BİR ALAN OLUŞTURDUTÜRKAV’ın faaliyetlerine ilişkin konuşan MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar, “Kamu çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük hakları ile ilgili çalışmalar sendikalarca yürütülüyor. TÜRKAV daha ziyade fikri bir alan oluşturma ve kültürel konuları öne almıştır.
Sosyal hayatın içerisinde fikir alışverişinde bulunarak, benden bize giden bir kavramsal faaliyet çizgisiyle bizlerle istişarelerde bulunmakta ve öngörülerini bizlerle paylaşmaktadır.” dedi ve TÜRKAV’ın genel kurulunu selamlayarak başarılar diledi.